Ικανοποίηση από τους πολίτες για το call center της Εφορίας
Πρόκειται για τον τηλεφωνικό αριθµό 213- 1621000🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Για να φτάσει κάποιος φορολογούμενος στο γκισέ από το Φθινόπωρο, θα χρειάζεται κάρτα](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/2dd3941b-fcaf-40bb-a505-19731cb782ec.jpg)
Υψηλό βαθµό ικανοποίησης δηλώνουν οι φορολογούµενοι που χρησιµοποίησαν το τηλεφωνικό Κέντρο Εξυπηρέτησης Φορολογούµενων της Ανεξάρτητης Αρχής ∆ηµοσίων Εσόδων. Πρόκειται για τον τηλεφωνικό αριθµό 213- 1621000, ο οποίος λειτουργεί τις εργάσιµες ηµέρες κατά τις ώρες 7.30-17.00. Σε αυτόν τον αριθµό οι φορολογούµενοι και οι επαγγελµατίες µπορούν να ζητήσουν διευκρινίσεις και πληροφορίες για φορολογικά ζητήµατα και διαδικασίες.
Ειδικότερα, η έρευνα έγινε τηλεφωνικά µετά το πέρας της συνοµιλίας που είχαν οι φορολογούµενοι µε το Κέντρο Εξυπηρέτησης Φορολογούµενων. Το µεγαλύτερο ποσοστό των συναλλασσοµένων µε το ΚΕ∆ δήλωσαν ευχαριστηµένοι (δήλωσαν ικανοποιηµένοι ή πολύ ικανοποιηµένοι) µε την επάρκεια της απάντησης που έλαβαν (80,32%), µε την επίλυση του προβλήµατός τους (79,63%) και µε τη συµπεριφορά του εκπροσώπου που τους εξυπηρέτησε (89,57%).
Η ΑΑ∆Ε σηµειώνει ότι η ικανοποίηση των συναλλασσοµένων από τις υπηρεσίες που λαµβάνουν από το τηλεφωνικό κέντρο του ΚΕΦ κυµαίνεται σε πολύ υψηλά επίπεδα. Αυτό συµβαίνει γιατί οι πολίτες που προσέρχονται στην υπηρεσία µε χαµηλές προσδοκίες, λόγω προηγούµενων εµπειριών, αρνητικής προβολής από τα µέσα ενηµέρωσης κ.λπ., αντιµετωπίζουν µια οργανωµένη δοµή που έχει στον πυρήνα της την κουλτούρα εξυπηρέτησης και λειτουργεί επαγγελµατικά και βάσει διαδικασιών
Τι γνωρίζουμε για το πρώτο κρούσμα mpox στην Ευρώπη: Η διαφορά της νέας επικίνδυνης παραλλαγής από τις προηγούμενες
Η εγκληματική ομάδα που τον οδήγησε στο θάνατο τον Μάθιου Πέρι: Του έδωσαν 20 φιαλίδια κεταμίνης σε 2 μήνες
Αττική ώρα μηδέν: Οικολογική τραγωδία μετά τις φωτιές – Στάχτη το 37% των δασών σε 8 χρόνια
Αποκλεισμός-σοκ της ΑΕΚ απ' τη Νόα! Η Ένωση άργησε να... ξυπνήσει και έμεινε οριστικά εκτός Ευρώπης!
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr