Νοτοπούλου στο OPEN TV: Εκτιμώ βαθύτατα τον Γιάννη Μπουτάρη (vid)
«Είναι τιμή μου να μου δίνεται η ευκαιρία να ηγηθώ στο δήμο Θεσσαλονίκης», ανέφερε η κυρία Νοτοπούλου στο OPEN TV🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/fcd97990-459a-4868-aee6-c9ae13d8f103.jpg)
«Στη Θεσσαλονίκη δίνουμε μεγάλη μάχη», τόνισε στο κεντρικό δελτίο του OPEN TV και την Έλλη Στάη η υποψήφια δήμαρχος Θεσσαλονίκης Κατερίνα Νοτοπούλου. Η υφυπουργός Μακεδονίας Θράκης αναφέρθηκε και στη σχέση που έχει με τον Γιάννη Μπουτάρη αλλά και για το tweet που έκανε, σημειώνοντας:
«Η σχέση μου με τον κ. Μπουτάρη μόνο με κόντρα δεν έχει αρχίσει. Είχαμε πάρα πολύ στενή συνεργασία. Τον εκτιμώ βαθύτατα για την ευθήτητα που αντιμετωπίζει μία σειρά από ζητήματα. Του απάντησα για την εκτίμηση που του τρέφω. Δεν έχω απαντήσει σε πολλά πράγματα», ανέφερε. Και πρόσθεσε: «Είναι τιμή μου να μου δίνεται η ευκαιρία να ηγηθώ στο δήμο Θεσσαλονίκης».
Η ίδια αναφέρθηκε και στο θέμα της Συμφωνίας των Πρεσπών, τονίζοντας: «Οι συμπολίτες μου αγωνιούν. Όσο δεν πέφτουν θύματα αυτής της χυδαίας διαστρέβλωσης από τη Νέα Δημοκρατία, ενημερώνονται πλήρως για τη Συμφωνία».
Πηγές ΝΔ: Συγγνώμη Κασσελάκη σε Συραγγέλα για Πολάκη - «Ήταν υποκριτική»
Τι συζητήθηκε στο Μαξίμου για την άνοδο των τιμών χονδρικής του ηλεκτρικού ρεύματος: Ανακοινώσεις εντός των επόμενων ημερών
Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Κορυφώνεται το κύμα καύσωνα Τετάρτη και Πέμπτη με 43αρια
Θύμα φάρσας στη Μύκονο ο Ματ Ντέιμον - Εκκενώθηκαν μαγαζιά λόγω προειδοποιήσης για βόμβα
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr