Μήνυμα Μητσοτάκη στους νέους για τον κορονοϊό: Μετά τις διακοπές προσέχουμε διπλά
Ο πρωθυπουργός έστειλε για ακόμα μία φορά μήνυμα στη νεολαία της χώρας κατά του κορονοϊού🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Ο Κυριάκος Μητσοτάκης (copyright: Eurokinissi)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/fac8f101-693a-473f-b744-824beac748d0.jpg)
Νέο διαφημιστικό σποτ που στοχεύει ξεκάθαρα στην ευαισθητοποίηση των νέων σχετικά με τη διασπορά του κορονοϊού, δημοσιεύτηκε και μάλιστα έκανε πρεμιέρα από τον λογαριασμό του Κυριάκου Μητσοτάκη στο twitter. Ο πρωθυπουργός, παράλληλα, έστειλε για ακόμα μία φορά μήνυμα στη νεολαία της χώρας, τονίζοντας: «Μπορεί για λίγο να αψήφησες τα μέτρα προστασίας και να ξέχασες τον κορονοϊό. Κάνε, όμως, έστω και τώρα τη διαφορά: Μην γίνεις υπεύθυνος για το επόμενο κρούσμα. Μετά την επιστροφή, προσέχουμε διπλά και σταματάμε εδώ τη διασπορά: Μοιραζόμαστε αναμνήσεις, όχι τον ιό» ανέφερε στην αναρτησή του, επαναλαμβάνοντας το μότο της καμπάνιας.
Την ανάρτηση αναδημοσίευσε και ο υπουργός Πολιτικής Προστασίας, Νίκος Χαρδαλιάς, αναφέροντας: «Οι νέοι μας θα κάνουν τώρα τη διαφορά! Μοιραζόμαστε αναμνήσεις, όχι τον ιό!»
Κουρσκ: Η Ουκρανία ελέγχει 1.150 τετραγωνικά χιλιόμετρα ρωσικού εδάφους και την πόλη Σούτζα – Και βρετανικά άρματα στην εισβολή
Δένδιας από Τήνο: Βαδίζουμε για τις ισχυρότερες Ένοπλες Δυνάμεις που είχαμε ποτέ
Φρίκη στην Ινδία για το βιασμό και τη δολοφονία νεαρής γιατρού: Μαζικές διαδηλώσεις σε πολλές πόλεις
Δείτε βίντεο: Στις παραλίες όσοι Αθηναίοι έμειναν στην Αθήνα το Δεκαπενταύγουστο
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr