Έσυρε το… χορό στην Καστοριά η Φώφη Γεννηματά (pics)
Την Τετάρτη ολοκληρώνονται οι εκδηλώσεις του Αργείτικου Καρναβαλιού🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/8bf2036a-d798-4280-9eab-cd5752c44a1d.jpg)
Απόδραση στην Καστοριά για την Φώφη Γεννηματά τις μέρες της Πρωτοχρονιάς. Η πρόεδρος του ΚΙΝΑΛ παρακολούθησε το Αργείτικο καρναβάλι ενώ δεν δίστασε και να χορέψει, σέρνοντας το χορό.
Οι εκδηλώσεις ξεκίνησαν την παραμονή της Πρωτοχρονιάς με την αναβίωση του εθίμου της Γουρονοχαράς στην κεντρική πλατεία του Άργους Ορεστικού. Την Πρωτοχρονιά πραγματοποιήθηκε παρέλαση καρναβαλιστών στην οδό Μ. Αλεξάνδρου στο Άργος Ορεστικό και οι εκδηλώσεις ολοκληρώνονται την Τετάρτη (2/1) με την αναβίωση του εθίμου της πατερίτσας.
Η πρόεδρος του ΚΙΝΑΛ συνοδεύονταν από τον σύζυγο της, τον Δήμαρχο Άργους Ορεστικού Πάνο Κεπαπτσόγλου και τον Γραμματέα του ΚΙΝΑΛ στην Καστοριά Θωμά Αναστασίου.
Στις εκδηλώσεις το παρών έδωσαν μεταξύ άλλων και η Βουλευτής ΝΔ Μαρία Αντωνίου, ο Αντιπεριφερειάρχης Καστοριάς Σωτήρης Αδαμόπουλος, ο θεματικός Αντιπεριφερειάρχης Δυτικής Μακεδονίας κ. Παναγιώτης Κώττας.
Κουρσκ: Η Ουκρανία ελέγχει 1.150 τετραγωνικά χιλιόμετρα ρωσικού εδάφους και την πόλη Σούτζα – Και βρετανικά άρματα στην εισβολή
Δένδιας από Τήνο: Βαδίζουμε για τις ισχυρότερες Ένοπλες Δυνάμεις που είχαμε ποτέ
Φρίκη στην Ινδία για το βιασμό και τη δολοφονία νεαρής γιατρού: Μαζικές διαδηλώσεις σε πολλές πόλεις
Δείτε βίντεο: Στις παραλίες όσοι Αθηναίοι έμειναν στην Αθήνα το Δεκαπενταύγουστο
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr