Κορονοϊός: Το «ευχαριστώ» του Γιάννη Πλακιωτάκη σε γιατρούς και νοσηλευτές
«Είμαι σε καλά χέρια», το μήνυμα του Γιάννη Πλακιωτάκη, μέσα από το νοσοκομείο Ευαγγελισμός, όπου νοσηλεύεται με κορονοϊό🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Γιάννης Πλακιωτάκης (Copyright: Eurokinissi/Γιώργος Κονταρίνης)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/37460109-8b65-4317-810b-013c23e7b048.jpg)
Μέσα από το νοσοκομείο Ευαγγελισμός, όπου νοσηλεύεται από το βράδυ του Σαββάτου με κορονοϊό, ο υπουργός Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής, Γιάννης Πλακιωτάκης, στέλνει το δικό του «ευχαριστώ» στους γιατρούς και τους νοσηλευτές που στάθηκαν από την πρώτη στιγμή δίπλα του.
«Σας ευχαριστώ πολύ για την αγάπη και τις ευχές σας. Είμαι σε καλά χέρια. Γιατροί και νοσηλευτικό προσωπικό κάνουν το καλύτερο για όλους και τους αξίζει ένα τεράστιο ευχαριστώ. Εύχομαι όλοι οι ασθενείς να επιστρέψουμε γρήγορα υγιείς κοντά στα αγαπημένα μας πρόσωπα», έγραψε χαρακτηριστικά ο κ. Πλακιωτάκης.
Μάλιστα, ο υπουργός Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής είχε βρεθεί θετικός στον κορονοϊό σε εξέταση τη Δευτέρα και αν και αρχικά παρέμεινε σε καραντίνα στο σπίτι του ακολουθώντας τις οδηγίες του ΕΟΔΥ, τελικά κρίθηκε σκόπιμο να νοσηλευτεί σε Μονάδα Αυξημένης Φροντίδας, καθώς ανέβασε πυρετό.
Μάχη με τις φλόγες στο Σοφικό Κορινθίας, τρεις πυροσβέστες στο νοσοκομείο – Φωτιές σε Εύζωνες Κιλκίς και Μεσσηνία
Θεσσαλία: Το αργότερο έως τις αρχές Αυγούστου στον αέρα οι διαγωνισμοί για τα έργα αποκατάστασης
Φωτιά δίπλα στο νοσοκομείο Δράμας προκάλεσε αναστάτωση: Απομακρύνθηκαν προληπτικά ασθενείς
Η νέα απάντηση του Αντώνη Ρέμου στις κατηγορίες για φοροδιαφυγή: «Η αλήθεια πάντα στο τέλος λάμπει»
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr