Απάντηση Κώστα Μπακογιάννη για το πανό των αναρχικών
Τι απάντησε ο Κώστας Μπακογιάννης με ανάρτησή του στο facebook🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Copyright: Eurokinissi](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/cb707634-4833-45e8-901e-e8940cd59901.jpg)
Απάντηση για το πανό που σήκωσε ομάδα αναρχικών σε χώρο του Πανεπιστημίου Πειραιά έδωσε ο δήμαρχος Αθηναίων, Κώστας Μπακογιάννης. Συγκεκριμένα, με ανάρτηση του στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook, ο κ. Μπακογιάννης, αφού επισυνάπτει τη φωτογραφία που έκανε τον γύρο των social media, σημειώνει με έμφαση: «Εδώ είναι. Και δεν πρόκειται να πάει πουθενά».
Η ομάδα των αναρχικών έγραψε το μήνυμα στο πανό λέγοντας «αλληλεγγύη στον απεργό πείνας Δημήτρη Κουφοντίνα». Υπενθυμίζεται ότι ο καταδικασμένος για τη συμμετοχή του στην τρομοκρατική οργάνωση 17 Νοέμβρη, Δημήτρης Κουφοντίνας, άρχισε την περασμένη εβδομάδα απεργία πείνας.
Διαβάστε ακόμη
Κομισιόν: Συστάσεις στην Ελλάδα για διαφθορά, δημοσιογραφία και διαβουλεύσεις νομοσχεδίων
Φυλακές Αγίου Στεφάνου: 32χρονος έγκλειστος βίασε συγκρατούμενό του στα λουτρά
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Από κινητό μέχρι... προφυλακτικά μέσα στα gift bags των αθλητών
Νεπάλ: Η συγκλονιστική στιγμή που αεροσκάφος συντρίβεται - 18 νεκροί
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr