Περνάει στην αντεπίθεση ο Δανέλλης: Δεν αποχώρησα με διαγράψατε
«Είχα εγκαίρως διαφωνήσει απόλυτα (και από το βήμα του Συνεδρίου μας) με την επιλογή του Ποταμιού να οδεύσει προς το "παλαιότερο του παλιού"»🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Σπύρος Δανέλλης/Eurokinissi](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/26e5345d-ad65-4bcf-8c5a-5223b38a42b3.jpg)
Με αφορμή την ανακοίνωση του Ποταμιού για την αποχώρηση του Γιώργου Αμυρά, ο Σπύρος Δανέλλη αναφέρεται στην διαγραφή του.
«Από το κόμμα δεν αποχώρησα, εσείς με διαγράψατε», τονίζει ο πρώην βουλευτής του Ποταμιού κακι προσθέτει: «Είχα εγκαίρως διαφωνήσει απόλυτα (και από το βήμα του Συνεδρίου μας) με την επιλογή του Ποταμιού να οδεύσει προς το "παλαιότερο του παλιού": τη ΝΔ. Και αυτή η διολίσθηση ουδεμία σχέση έχει με Το Ποτάμι, στο οποίο εκλεγήκαμε με σταυρό προτίμησης τον Ιανουάριο του 2015.
Σήμερα, αλλοπρόσαλλα υπερθεματίζετε (και πολύ σωστά κάνετε) την πατριωτική επιλογή της κύρωσης της Συμφωνίας, ενώ γνωρίζετε πολύ καλά πως χωρίς την προχθεσινή μου ψήφο εμπιστοσύνης στην Κυβέρνηση δεν θα υπήρχε Συμφωνία προς κύρωση».
Μάχη με τις φλόγες στο Σοφικό Κορινθίας, τρεις πυροσβέστες στο νοσοκομείο – Φωτιές σε Εύζωνες Κιλκίς και Μεσσηνία
Θεσσαλία: Το αργότερο έως τις αρχές Αυγούστου στον αέρα οι διαγωνισμοί για τα έργα αποκατάστασης
Φωτιά δίπλα στο νοσοκομείο Δράμας προκάλεσε αναστάτωση: Απομακρύνθηκαν προληπτικά ασθενείς
Η νέα απάντηση του Αντώνη Ρέμου στις κατηγορίες για φοροδιαφυγή: «Η αλήθεια πάντα στο τέλος λάμπει»
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr