Εκλογές ΣΥΡΙΖΑ- Αχτσιόγλου: Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι παρών - Από αύριο ξεκινάμε αγώνα
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![Έφη Αχτσιόγλου/ Εurokinissi](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/2cf13007-a9ef-4cc4-8ef0-213e20994c6b.jpg)
Η μέχρι πρότινος υποψήφια για την προεδρία του ΣΥΡΙΖΑ, Έφη Αχτσιόγλου κατέφτασε στα γραφεία του κόμματος ενώ ο κόσμος που βρισκόταν εκεί φώναξε συνθήματα υπέρ της. Εκείνη απάντησε με υψωμένη την αριστερή γροθιά, σήμα κατατεθέν της Αριστεράς.
«Η μεγάλη συμμετοχή του κόσμου στις εκλογές έδειξε πως η κοινωνία κοιτάζει προς τον ΣΥΡΙΖΑ. Ήταν ένα ξεκάθαρο μήνυμα», είπε η Έφη Αχτσιόγλου. «Θα δώσουμε δυναμικά το παρών στις μεγάλες κοινωνικές μάχες που έρχονται. Από αύριο ξεκινά ένας μεγάλος αγώνας. Η κοινωνία χρειάζεται μια δομική αντιπολίτευση. Ευχαριστώ όσους με εμπιστεύτηκαν, ήταν η μεγαλύτερη τιμή της ζωής μου. Ευχαριστώ τον Νάσο Ηλιόπουλο και τον Αλέξη Χαρίτση, μου απέδειξαν πως αυτή η μάχη είχε αξία», πρόσθεσε.
Τραμπ: Περισσότερα από 20 όπλα κατείχε ο πατέρας του επίδοξου δολοφόνου - Οι θεωρίες για τα εκρηκτικά που βρέθηκαν στο αυτοκίνητο
Φρέντι Μπελέρης: Αναλαμβάνει επίσημα τα καθήκοντά του ως ευρωβουλευτής – «Πονοκέφαλος» για την Αλβανία η ασυλία του
Έρευνα: Υψηλά ποσοστά απορρόφησης στην αγορά εργασίας για τους απόφοιτους της ΑΣΟΕΕ - Εργάζονται 8 στους 10
Συνεχίζει την επέλαση του ο καύσωνας - Πού θα αγγίξει ο υδράργυρος τους 42 βαθμούς Κελσίου
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr