Αυτοδιοικητικές εκλογές- Κουτσόυμπας από Πάτρα: «Ο Κώστας Πελετίδης με τη Λαϊκή Συσπείρωση βάζουν μπροστά τις ανάγκες των πολλών και όχι τα κέρδη των λίγων»
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![Κουτσούμπας-Πελετίδης](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/62821256-a4e0-41cf-bc54-040d8d3133ca.png)
Στην κεντρική ανοικτή προεκλογική συγκέντρωση της Λαϊκής Συσπείρωσης, που πραγματοποιήθηκε απόψε στην πλατεία Τριών Συμμάχων στο κέντρο της Πάτρας, παρευρέθηκε ο γενικός γραμματέας της κεντρικής επιτροπής του ΚΚΕ, Δημήτρης Κουτσούμπας.
Μάλιστα, όπως τόνισε σε δηλώσεις του νωρίτερα, «σήμερα εδώ από την Πάτρα, όπου η αγωνιστική δημοτική αρχή με επικεφαλής τον Κώστα Πελετίδη έχει γίνει σημείο αναφοράς σε όλη την Ελλάδα, ακριβώς γιατί βάζει μπροστά τις ανάγκες των πολλών, του λαού και όχι τα κέρδη των λίγων, θέλουμε να απευθύνουμε μήνυμα νίκης και αισιοδοξίας».
Στην ομιλία του, ο δήμαρχος Πατρέων και εκ νέου υποψήφιος, Κώστας Πελετίδης, σημείωσε μεταξύ άλλων, ότι «το αποτέλεσμα των δημοτικών εκλογών της 8ης Οκτωβρίου πιστεύουμε ότι θα είναι μία μεγάλη νίκη της Λαϊκής Συσπείρωσης του πατραϊκού λαού».
Από την πλευρά του, ο υποψήφιος περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδας, Σωτήρης Παρίσης, υπογράμμισε στην ομιλία του, «Λαϊκή Συσπείρωση παντού, για να είμαστε την επόμενη μέρα των εκλογών όλοι μαζί πιο δυνατοί».
Τραμπ: Περισσότερα από 20 όπλα κατείχε ο πατέρας του επίδοξου δολοφόνου - Οι θεωρίες για τα εκρηκτικά που βρέθηκαν στο αυτοκίνητο
Φρέντι Μπελέρης: Αναλαμβάνει επίσημα τα καθήκοντά του ως ευρωβουλευτής – «Πονοκέφαλος» για την Αλβανία η ασυλία του
Έρευνα: Υψηλά ποσοστά απορρόφησης στην αγορά εργασίας για τους απόφοιτους της ΑΣΟΕΕ - Εργάζονται 8 στους 10
Συνεχίζει την επέλαση του ο καύσωνας - Πού θα αγγίξει ο υδράργυρος τους 42 βαθμούς Κελσίου
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr