Εκλογές στην Πάτρα - Πελετίδης: «Θα συνεχίσουμε την επόμενη Κυριακή για να ολοκληρώσουμε την πορεία μας»
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![Κώστας Πελετίδης (tempo24)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/e12b2103-9440-40d5-ab40-22c707fab009.jpg)
Να ολοκληρωθεί η επανεκλογή της Λαϊκής Συσπείρωσης στην Πάτρα την επόμενη Κυριακή κάλεσε ο Κώστας Πελετίδης, στη μεγάλη συγκέντρωση που πραγματοποιήθηκε έξω από το εκλογικό κέντρο του το βράδυ της Κυριακής.
Ο κ. Πελετίδης συγκεντρώνει το 40,94% των ψήφων με καταμετρημένο το 39,13% των ψήφων και πάει στον δεύτερο γύρο με τον αντίπαλό του Κωνσταντίνο Σβόλη που βρίσκεται στο 25,68%.
Η δήλωσή του
«Ο πατραϊκός λαός έδωσε μια μεγάλη μάχη, μας έβγαλε πρώτη δύναμη. Θα συνεχίσουμε την επόμενη Κυριακή για να ολοκληρώσουμε την πορεία μας. Σε αυτόν τον αγώνα δεν περισσεύει κανείς. Όλοι μπορούμε να συμβάλουμε και με περισσότερες δυνάμεις, καλούμε το σύνολο του πατραϊκού λαού και αυτούς που δεν μας ψήφισαν, να ολοκληρώσουμε την προσπάθεια που έχουμε ξεκινήσει γιατί έχουμε μπροστά μας πολλές δυσκολίες. Ο δρόμος που θα βαδίζουμε θα είναι μακρύς και δύσκολος και τα εμπόδια που θα έχουμε από τους κυβερνώντες θα πρέπει να τα ξεπεράσουμε. Επομένως, με δύναμη πορευόμαστε για να έχει η πόλη μας αυτά που δικαιούται, για να μπορούνε τα παιδιά μας να έχουν μέλλον που τους αξίζει», ανέφερε σε σύντομη δήλωσή του ο Κώστας Πελετίδης.
Τραμπ: Περισσότερα από 20 όπλα κατείχε ο πατέρας του επίδοξου δολοφόνου - Οι θεωρίες για τα εκρηκτικά που βρέθηκαν στο αυτοκίνητο
Φρέντι Μπελέρης: Αναλαμβάνει επίσημα τα καθήκοντά του ως ευρωβουλευτής – «Πονοκέφαλος» για την Αλβανία η ασυλία του
Έρευνα: Υψηλά ποσοστά απορρόφησης στην αγορά εργασίας για τους απόφοιτους της ΑΣΟΕΕ - Εργάζονται 8 στους 10
Συνεχίζει την επέλαση του ο καύσωνας - Πού θα αγγίξει ο υδράργυρος τους 42 βαθμούς Κελσίου
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr