Τσίπρας: Καλωσορίζουμε τη ΔΗΜΑΡ στις προοδευτικές δυνάμεις (pic)
Ανάρτηση του πρωθυπουργού στο Twitter - Τι είπε από την πλευρά του ο Θανάσης Θεοχαρόπουλος🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Αλέξης Τσίπρας - Θανάσης Θεοχαρόπουλος](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/5f2b6509-eabc-4473-a45e-7cdee45a1386.jpg)
Ο Αλέξης Τσίπρας λίγη ώρα μετά τη συνάντηση που είχε με τον πρόεδρο της ΔΗΜΑΡ έκανε ανάρτηση στο twitter μέσω της οποίας αναφέρει ότι «καλωσορίζουμε τη ΔΗΜΑΡ στο κοινωνικό και πολιτικό μέτωπο των προοδευτικών δυνάμεων».
«Καλωσορίζουμε τη ΔΗΜΑΡ στο κοινωνικό και πολιτικό μέτωπο των προοδευτικών δυνάμεων. Ενώνουμε δυνάμεις απέναντι στην οπισθοδρόμηση, τον νεοφιλελευθερισμό και την ακροδεξιά. Για την κοινωνική δικαιοσύνη και την ευημερία» έγραψε στο Twitter ο πρωθυπουργός.
Νωρίτερα ο πρόεδρος της ΔΗΜΑΡ Θανάσης Θεοχαρόπουλος τόνισε ότι «κοιτάμε μπροστά, με όρους μέλλοντος και όχι παρελθόντος», για να προσθέσει ότι «μας ενώνει η ανάγκη κοινών απαντήσεων στις νέες προκλήσεις για την Ελλάδα και την Ευρώπη, παραμερίζοντας υπαρκτές διαφορές μας».
«Η προγραμματική διακήρυξη αποτελεί τη βάση της συμφωνίας μας», είπε και υπογράμμισε: «Κοινός μας στόχος μια ισχυρή προοδευτική συμμαχία για να ηττηθεί ο εθνικολαϊκισμός και οι συντηρητικές δυνάμεις σε Ευρώπη και Ελλάδα».
«Δεν είδα κανέναν στην πισίνα»: Τι λέει η ναυαγοσώστρια της κατασκήνωσης όπου πέθανε η 8χρονη - Τα ερωτήματα που ζητούν απάντηση
Σε σοβαρή κατάσταση στο νοσοκομείο ο πατέρας του Γιαμάλ - Στο «φως» βίντεο από την επίθεση
«Μου τα πήραν όλα»: Σπαρακτικός ο πατέρας που έχασε τα νεογέννητα παιδιά του και τη γυναίκα του σε ισραηλινό πλήγμα
Εντυπωσιακό timelapse βίντεο: Το Βόρειο Σέλας φάνηκε από το διάστημα και «μάγεψε»
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr