«Έσπασε» την ποτοαπαγόρευση ο Θεοδωράκης
Ο Σταύρος Θεοδωράκης έχει πάρει το βανάκι του και περιοδεύει ανά την Ελλάδα🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/d1d511b5-e95e-447a-80a5-b6091ae01d77.jpg)
Αυτές τις μέρες βρίσκεται στη Θεσσαλία, όπου έμαθα ότι χθες πέρασε από ένα από τα διασημότερα αποστακτήρια της περιοχής, εκείνο του Νίκου Κατσάρου, που δεν παράγει τη σπεσιαλιτέ της περιοχής, το τσίπουρο, αλλά ούζο, εδώ και τρεις γενιές. Βέβαια, από όσο γνωρίζω, ο Σταύρος δεν πίνει αλκοόλ σχεδόν ποτέ, οπότε δεν νομίζω να τον κέρασαν ούζο.
Ξέρω όμως πως τη Δευτέρα βρέθηκε στη Διάβα Καλαμπάκας και το Οινοποιείο «Λούδας», όπου τον υποδέχτηκαν οι ιδιοκτήτες, Κωνστανίνος Λούδας και Ζαχαρούλα-Γιαβρούτα Λούδα, που είναι «φουλ» Ποτάμι. Μάλιστα, είχαν συγκεντρώσει και τριάντα παραγωγούς της περιοχής, για να συζητήσουν με τον Σταύρο τα προβλήματα τους. Το θέμα είναι ότι ο καθένας από αυτούς έφερε μαζί του και από κάποιο μεζέ και έγινε τσιμπούσι κανονικό! Εκεί ο επικεφαλής του Ποταμιού «έσπασε» την ποτοαπαγόρευση που έχει επιβάλει στον εαυτό του, δοκιμάζοντας τα τοπικά κρασιά. Τουλάχιστον δεν οδηγούσε...
Παγκόσμια ανησυχία για γενίκευση της σύγκρουσης μετά το ισραηλινό χτύπημα στη Βηρυτό με στόχο διοικητή της Χεζμπολάχ
F-35: Το εντυπωσιακό βίντεο της Lockheed για τα προηγμένα μαχητικά που αναμένει η Ελλάδα
«Ακόμα απειλείται το παιδί»: Συγκλονίζει η μητέρα 15χρονου που κατηγορεί τον πατέρα Αντώνιο για κακοποίηση
Κύμα μίσους κατά της DJ της τελετής έναρξης των Ολυμπιακών: Την απειλούν με βιασμό και βασανιστήρια – Καταθέτει μήνυση
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr