Ανακαλεί τη μήνυση στον Αυγενάκη ο υπάλληλος του αεροδρομίου: «Ήταν ένταση της στιγμής»
Τι λέει ο δικηγόρος του υπαλλήλου🕛 χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![Λευτέρης Αυγενάκης (Eurokinissi)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/a538a163-daa0-404b-bb20-8b44ec62a8e2.jpg)
Ο υπάλληλος του αεροδρομίου «Ελευθέριος Βενιζέλος», που είχε το επεισόδιο με τον Λευτέρη Αυγενάκη, το θεωρεί λήξαν και κάνει λόγο για «ένταση της στιγμής στο πλαίσιο παρεξήγησης».
Παράλληλα, μέσω των δικηγόρων του, ζήτησε να ανακληθεί η μήνυση που είχε υποβάλει στον πρώην υπουργό.
Όπως δήλωσε στην ΕΡΤ η εκ των δικηγόρων του υπαλλήλου Ελένη Σαμαρειτάκη, η αίτηση ανάκλησης υποβλήθηκε ήδη από την περασμένη Παρασκευή 12 Ιουλίου στο Αστυνομικό Τμήμα Αερολιμένα και οδεύει στην Εισαγγελία Πρωτοδικών Αθηνών, από όπου είχε διαταχθεί η προκαταρκτική εξέταση.
Όπως έγινε γνωστό μέσω των δικηγόρων του υπαλλήλου, ο ίδιος προέβη στην ακόλουθη δήλωση που συνοδεύει το αίτημα ανάκλησης:
«Εκείνη την ημέρα ήμουν gate agent στην πτήση για Ηράκλειο Κρήτης και ένας επιβάτης καθυστέρησε με αποτέλεσμα να χάσει την πτήση του. Ο επιβάτης ήταν ο κ Αυγενάκης τον οποίον δεν γνώριζα προσωπικά.
Το ατυχές περιστατικό, το οποίο είναι σύνηθες για τους εργαζόμενους του αεροδρομίου, πήρε μεγάλες διαστάσεις από τα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης με πολλές ανακρίβειες και υπερβολές.
Το περιστατικό δεν συνέβη με τον τρόπο που παρουσίασαν τα Μέσα.
Ηταν ένταση της στιγμής στο πλαίσιο παρεξήγησης. Έτσι μετά και την ειλικρινή συγγνώμη του ίδιου του κ Αυγενάκη, το συμβάν έχει λήξει και δεν τίθεται κανένα ζήτημα μεταξύ μας. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην εταιρεία μου Gold Air Handling, για την στήριξη».
Η αντίδραση Αυγενάκη
Λίγο μετά την παραπάνω εξέλιξη, ο Λευτέρης Αυγενάκης ευχαρίστησε τον υπάλληλο και έκανε λόγο για «απίστευτη εργαλειοποίηση» του περιστατικού.
«Ευχαριστώ τον Παναγιώτη για την κατανόησή του σε ένα ατυχές περιστατικό αλλά και τον συγχαίρω για το θάρρος του να αντισταθεί στην απίστευτη εργαλειοποίησή του από συγκεκριμένους κύκλους που επιζητούν την πολιτική μου εξόντωση.
Μετά από 14 ημέρες αδιανόητων υπερβολών και παραπληροφόρησης χαίρομαι που επιτέλους το περιστατικό αυτό κλείνει με τον τρόπο που πρέπει.
Οφείλουμε να ορθώσουμε το ανάστημα μας απέναντι στην τοξικότητα που με ευκολία κάποιοι καλλιεργούν και χαίρομαι που ο Παναγιώτης, ένας νέος άνθρωπος μας έδειξε τον δρόμο.
Λυπάμαι και πάλι για την αναστάτωση που άθελά μου προκάλεσα στον Παναγιώτη.
Συνεχίζουμε...»
«Καμίνι» η χώρα: Δέκατη συνεχόμενη ημέρα με καύσωνα - Σε ποιες περιοχές ο υδράργυρος ξεπέρασε τους 42 βαθμούς Κελσίου
Βελτιωμένη η εικόνα της φωτιάς στο Σοφικό: Οι ισχυροί άνεμοι δυσκολεύουν την κατάσβεση - Μάχη μέχρι να νυχτώσει
Ιστορίες εργασιακού μεσαίωνα - Εργοδότης στου Ρέντη ξυλοκόπησε εργαζόμενο γιατί ζήτησε τα δεδουλευμένα του!
Θαλάσσια χελώνα δάγκωσε γυναίκα στα Χανιά - Μεταφέρθηκε σε κλινική
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr