Εκλογές 2019: Δεν έβρισκαν το όνομα του Ταχιάου στους εκλογικούς καταλόγους!
Ψήφο με βάση τη λογική και όχι το θυμικό ζήτησε ο υποψήφιος δήμαρχος Θεσσαλονίκης🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Νίκος Ταχιάος (Φωτογραφία: Eurokinissi)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/dab01d5f-7e5c-4af8-b65b-11f6d16835b7.jpg)
Με χαλαρή διάθεση και σπορ εμφάνιση άσκησε το πρωί της Κυριακής το εκλογικό του δικαίωμα ο υποψήφιος δήμαρχος Θεσσαλονίκης, Νίκος Ταχιάος.
Ο κ. Ταχιάος ψήφισε στο 17ο Γυμνάσιο- Λύκειο Θεσσαλονίκης και η ψήφος του ήταν περιπετειώδης, καθώς στην αρχή τα μέλη της εφορευτικής επιτροπής δεν έβρισκαν το όνομά του στους εκλογικούς καταλόγους, ενώ στη συνέχεια ενημερώθηκε ότι ήταν αναπληρωματικό μέλος εφορευτικής επιτροπής, κάτι που δεν γνώριζε.
«Σήμερα πρέπει να γίνει κατανοητό ότι οι εκλογές είναι η γιορτή του πολίτη. Μια ευκαιρία που δεν μπορούμε να αφήσουμε ανεκμετάλλευτη. Πρέπει να έρθουν να ψηφίσουν πολίτες. Ψηφίζω σε μια γειτονιά με μεγάλα προβλήματα ασφάλειας. Καταγράφονται και πολλά άλλα προβλήματα που τα ζουν καθημερινά οι κάτοικοι. Είναι και ο άθλιος ΟΑΣΘ, η καθαριότητα. Όλα αυτά πρέπει να έχουν στο μυαλό τους οι πολίτες την ώρα που θα ψηφίσουν. Πρέπει να ψηφίσουν όχι με βάση το θυμικό, αλλά τη λογική, δίνοντας δυνατό ποσοστό στην παράταξη «Θεσσαλονίκη Υπεύθυνα» τόνισε ο κ. Ταχιάος.
Τεράστιες οι φλόγες στο Σοφικό: Κραυγή αγωνίας από τον αντιπεριφερειάρχη Κορινθίας - «Ανεξέλεγκτη μαίνεται η πυρκαγιά»
«Μαχαίρια» ανάμεσα σε Γεωργιάδη-Πολάκη στη Βουλή: «Φύγε, ούστ» - «Να ανακαλέσεις»
Η δήμαρχος του Παρισιού βούτηξε στον Σηκούανα για να δείξει ότι είναι καθαρός - «Τι ευτυχία!»
Κυκλοφόρησε το νέο βίντεο κλιπ της Μαρίνας Σάττι: «Για τον πατέρα μου» - Συγκινεί το μήνυμα που στέλνει για τους πρόσφυγες
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr