Πανηγυρική επανεκλογή Μπέου στον Βόλο - «Θα γίνει της πουτ...» δήλωσε (vid)
Οι Βολιώτες του έδωσαν το χρίσμα για δεύτερη συνεχόμενη θητεία και μάλιστα με αυξημένο ποσοστό σε σχέση με το 2014🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Ο Αχιλλέας Μπέος επανεκλέγεται στον Δήμο Βόλου (Intime)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/ccedd7fd-77d3-4db3-a0b9-d4b41204ef64.jpg)
Πανηγυρικά επανεκλέγεται δήμαρχος Βόλου ο Αχιλλέας Μπέος. Ο νυν δήμαρχος, με την ενσωμάτωση των αποτελεσμάτων να βρίσκεται στο 40,27%, συγκεντρώνει το 56,49% και κερδίζει ξανά τη μάχη για τον δήμο από την πρώτη Κυριακή. Η Νάνσυ Καπούλα συγκέντρωσε το 16,05%, ενώ ακολούθησε ο Ιάσων Αποστολάκης με 12,18%. Σημειωτέον ότι ο Μπέος στις προηγούμενες αυτοδιοικητικές εκλογές είχε λάβει 38,29% στον α' γύρο και 53,13% στον β' γύρο.
«Ο κόσμος του Βόλου και η πόλη μας είναι πολύ τυχεροί γιατί πλησιάζουν εθνικές εκλογές. Εγώ από αύριο θα κλείσω τα τηλέφωνα, θα πάρω δυνάμεις και στη συνέχεια κι ενόψει εθνικών εκλογών, θα το πω και ζητώ συγγνώμη, θα γίνει της πουτ...» είπε στην πανηγυρική ομιλία του ο δήμαρχος Βόλου, ο οποίος συμπλήρωσε: «Κι ας μην αρέσει σε μερικούς. Στους πολλούς όμως αρέσει. Κι όταν λέω ότι θα γίνει της πουτ... το εννοώ για την πόλη μου. Θα διεκδικήσω αυτά που τόσα χρόνια στέρησαν απ' τους Βολιώτες. Θα κάνουμε πολλά πράγματα. Θέλω να ανταποδώσω αυτή την αναγνώριση που δώσατε σε όσα κάναμε. Θα παλέψουμε για εσάς και όχι για τα ιδιωτικά συμφέροντα».
Δείτε την πανηγυρική ομιλία του Μπέου:
Δείτε τα αποτελέσματα στον Δήμο Βόλου:
Πηγές ΝΔ: Συγγνώμη Κασσελάκη σε Συραγγέλα για Πολάκη - «Ήταν υποκριτική»
Τι συζητήθηκε στο Μαξίμου για την άνοδο των τιμών χονδρικής του ηλεκτρικού ρεύματος: Ανακοινώσεις εντός των επόμενων ημερών
Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Κορυφώνεται το κύμα καύσωνα Τετάρτη και Πέμπτη με 43αρια
Θύμα φάρσας στη Μύκονο ο Ματ Ντέιμον - Εκκενώθηκαν μαγαζιά λόγω προειδοποιήσης για βόμβα
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr