Αποτελέσματα εκλογών 2019: Θρίαμβος Πελετίδη στην Πάτρα: «Συνεχίζουμε τον αγώνα»
Επικράτησε με συντριπτικό ποσοστό στον δεύτερο γύρο των δημοτικών εκλογών🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
Ο Κωνσταντίνος Πελετίδης του ΚΚΕ ανανεώνει, όπως αναμενόταν, τη θητεία του ως δήμαρχος Πατρέων επικρατώτας συντριπτικά στον δεύτερο γύρο των δημοτικών εκλογών του Γρηγόρη Αλεξόπουλου αφού συγκεντρώνει ποσοστό μεγαλύτερο του 71% των ψήφων σύμφωνα με την εκτίμηση του Υπουργείου Εσωτερικών.
Στο εκλογικό κέντρο της «Λαϊκής Συσπείρωσης» στην οδό Κολοκοτρώνη έφτασε λίγο πριν τις εννιά το βράδυ της Κυριακής ο επανεκλεγείς Δήμαρχος Πατρέων Κώστας Πελετίδης. Ο κύριος Πελετίδης, έτυχε αποθεωτικής υποδοχής από το πλήθος που είχε συγκεντρωθεί, ενώ στις δηλώσεις του, αφού ευχαρίστησε τους πολίτες για την εμπιστοσύνη που έδειξαν ξανά στο πρόσωπο του, έδωσε το σύνθημα για την επόμενη τετραετία.
Διαβάστε ακόμη
Πηγές ΝΔ: Συγγνώμη Κασσελάκη σε Συραγγέλα για Πολάκη - «Ήταν υποκριτική»
Τι συζητήθηκε στο Μαξίμου για την άνοδο των τιμών χονδρικής του ηλεκτρικού ρεύματος: Ανακοινώσεις εντός των επόμενων ημερών
Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Κορυφώνεται το κύμα καύσωνα Τετάρτη και Πέμπτη με 43αρια
Θύμα φάρσας στη Μύκονο ο Ματ Ντέιμον - Εκκενώθηκαν μαγαζιά λόγω προειδοποιήσης για βόμβα
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr