Στη Θεσσαλονίκη ο Κρμέντσικ: «Πρώτη μου επιλογή ο ΠΑΟΚ»
Ο Τσέχος σέντερ φορ Μίκαελ Κρμέντσικ ήρθε για να υπογράψει στον ΠΑΟΚ🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Ο Μίκαελ Κρμέντσικ πάτησε Ελλάδα (copyright: Intime)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/bc6d362a-064e-4bb5-a4bf-6232b69d1b87.jpg)
Στη Θεσσαλονίκη βρίσκεται ο Μίκαελ Κρμέντσικ για να ολοκληρώσει τη μεταγραφή του στον ΠΑΟΚ. Ο Τσέχος στράικερ είναι ο εκλεκτός του Δικεφάλου για τη γραμμή κρούσης, όπου η ομάδα «πονάει» αρκετά όπως φάνηκε και στο κυριακάτικο παιχνίδι με την ΑΕΛ. Η αναποτελεσματικότητα και το «εύκολο» γκολ έλειψαν από τον Δικέφαλο που άφησε δύο βαθμούς στο Αλκαζάρ.
Αυτός ήταν κι ο λόγος για τον οποίο οι Θεσσαλονικείς εστίασαν τις ενέργειές τους στην απόκτηση επιθετικού και χαφ, θέλοντας να καλύψουν άμεσα τα «θέλω» του Πάμπλο Γκαρσία που έχει διαγνώσει το πρόβλημα. Και η λύση στο πρόβλημα ακούει στο όνομα του 27χρονου Κρμέντσικ, ο οποίος ανήκει στη βελγική Κλαμπ Μπριζ.
«Είμαι πολύ χαρούμενος γιατί ο ΠΑΟΚ είναι η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα. Εγώ και ο μάνατζέρ μου κάναμε καλή δουλειά. Ηταν η πρώτη μου επιλογή και γνωρίζω πράγματα για την ομάδα» δήλωσε ο Κρμέντσικ κατά την άφιξή του στη Θεσσαλονίκη δείχνοντας τη βούλησή του για να τελειώσει άμεσα η μετακίνησή του στον Δικέφαλο. Αλλωστε απομένουν τα τυπικά για να ολοκληρωθεί η συμφωνία για εξάμηνο δανεισμό, που θα περιλαμβάνει οψιόν αγοράς.
Τι γνωρίζουμε για το πρώτο κρούσμα mpox στην Ευρώπη: Η διαφορά της νέας επικίνδυνης παραλλαγής από τις προηγούμενες
Η εγκληματική ομάδα που τον οδήγησε στο θάνατο τον Μάθιου Πέρι: Του έδωσαν 20 φιαλίδια κεταμίνης σε 2 μήνες
Αττική ώρα μηδέν: Οικολογική τραγωδία μετά τις φωτιές – Στάχτη το 37% των δασών σε 8 χρόνια
Αποκλεισμός-σοκ της ΑΕΚ απ' τη Νόα! Η Ένωση άργησε να... ξυπνήσει και έμεινε οριστικά εκτός Ευρώπης!
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr