Η στήριξη του ΠΑΟΚ στη Παιδοογκολογική Πτέρυγα του νοσοκομείου ΑΧΕΠΑ
Αντρέ Βιεϊρίνια και Ντιέγκο Μπίσεσβαρ εκπροσώπησαν τον ΠΑΟΚ στην παράδοση της ετήσιας επιταγής ύψους 64.000 ευρώ🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Βιεϊρίνια και Μπίσεσβαρ παραδίδουν την ετήσια επιταγή στον Ανδρέα Γιαννόπουλο](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/7c200588-a2fe-4aea-8eb7-e08d6a2b7383.jpg)
Το έργο του αείμνηστου προέδρου του ΠΑΟΚ Γιώργου Παντελάκη συνεχίζει ο Ιβάν Σαββίδης, με την στήριξη της Παιδοογκολογικής Πτέρυγας του νοσοκομείου ΑΧΕΠΑ.
Το μεσημέρι της Δευτέρας οι Αντρέ Βιεϊρίνια και Ντιέγκο Μπίσεσβαρ εκπροσώπησαν τον ΠΑΟΚ στην παράδοση της ετήσιας επιταγής ύψους 64.000 ευρώ για την ενίσχυση του ΑΧΕΠΑ.
Στα έξι χρόνια που ο κ. Σαββίδης στηρίζει την Παιδοογκολογική Πτέρυγα (που ουσιαστικά δημιουργήθηκε μέσω των χορηγιών του Γιώργου Παντελάκη) έχει συμβάλει στην αγορά μηχανημάτων, ενώ έχει καλύψει τους μισθούς για την εργασία 14 ιατρών που εργάζονταν κι εργάζονται στην Πτέρυγα προκειμένου να φροντίζουν τα περισσότερα 200 παιδιά που έχουν νοσηλευτεί στο ΑΧΕΠΑ.
![nive0476.jpg nive0476.jpg](/sites/default/files/images/2019/01/nive0476.jpg)
Βιεϊρίνια και Μπίσεσβαρ μοίρασαν δώρα και χαρά στα παιδιά που παλεύουν για να νικήσουν τον πιο σημαντικό αγώνα της ζωής τους. Τους ποδοσφαιριστές υποδέχθηκε ο αναπληρωτής καθηγητής ΑΠΘ και Διευθυντής της Β’ Παιδοογκολογικής Κλινικής του Νοσοκομείου ΑΧΕΠΑ, Δρ. Ανδρέας Γιαννόπουλος, ο οποίος τόνισε πως η Κλινική λειτουργεί χάρη στον ΠΑΟΚ και χαρακτήρισε τους παίκτες «οικογένεια».
Τεράστιες οι φλόγες στο Σοφικό: Κραυγή αγωνίας από τον αντιπεριφερειάρχη Κορινθίας - «Ανεξέλεγκτη μαίνεται η πυρκαγιά»
«Μαχαίρια» ανάμεσα σε Γεωργιάδη-Πολάκη στη Βουλή: «Φύγε, ούστ» - «Να ανακαλέσεις»
Η δήμαρχος του Παρισιού βούτηξε στον Σηκούανα για να δείξει ότι είναι καθαρός - «Τι ευτυχία!»
Κυκλοφόρησε το νέο βίντεο κλιπ της Μαρίνας Σάττι: «Για τον πατέρα μου» - Συγκινεί το μήνυμα που στέλνει για τους πρόσφυγες
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr