Η καταρρακτώδης βροχή και μια αποβολή καθόρισαν το 0-0 του Αστέρα με τον Βόλο
Η ομάδα της Τρίπολης ήταν ανώτερη αλλά έμεινε με δέκα παίκτες μετά το 57' και κόλλησε🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/2f6e509c-ff1e-487c-9fca-a215745c8a1d.jpg)
Αν θα έχουν κάτι να θυμούνται οι θεατές που βρέθηκαν στο γήπεδο «Θ. Κολοκοτρώνης» για να παρακολουθήσουν την ισόπαλη (0-0) αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Βόλο είναι η καταρρακτώδης βροχή που δεν σταμάτησε λεπτό από τη σέντρα μέχρι και σφύριγμα της λήξης στην αναμέτρηση της Τρίπολης.
Από το αγωνιστικό σκέλος της αναμέτρησης άλλωστε δεν υπήρξαν και πολλά αξιοσημείωτα γεγονότα πέραν τριών καλών φάσεων του Αστέρα, δύο του Βόλου και κυρίως μιας κόκκινης κάρτας που άλλαξε τις ισορροπίες στο ματς κι εν τέλει καθόρισε και την τελική έκβαση του ματς.
Διότι μολονότι ο Αστέρας μέχρι το 51' έδειχνε να έχει τον έλεγχο του ματς, η αποβολή του Τασουλή με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 57' έφερε σε δύσκολη θέση τους γηπεδούχους, που στο τέλος έμειναν κι ευχαριστημένοι με την ισοπαλία.
Αστέρας Τρίπολης (Χιμένεθ): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τασουλής, Βαλιέντε, Σουάρεθ, Καπίγια, Φερνάντεζ, Ριέρα (60' Ορτέγα), Σίτο (79' Μουνάφο), Μπ. Φερνάντεθ, Χαουρέγκι (68' Μ. Φερνάντεθ).
Βόλος ΝΠΣ (Φεράνδο): Μελισσάς, Δημόπουλος, Τσίκα,Φερράρι, Ντεντάκης, Μαξ Αουγκούστο, Τσοκάνης, Ζοάο Ραφαέλ (87' Λύραντζης), Τόρες (92' Ατιγιάταλάχ), Γέντρισεκ (45' Τσαούσης), Μάντζης.
Βαρύς o πέλεκυς για τον Καναδά μετά την κατασκοπεία με drone από την προπονήτρια ποδοσφαίρου
Ο υπερτουρισμός πιέζει ασφυκτικά τα νησιά: SOS για Σαντορίνη, Κουφονήσια και... νερό
Τιμολόγια ρεύματος: Αποκαλυπτήρια για τις επιδοτήσεις - Στο 40% «κλειδώνει» η αύξηση της τιμής
Πρεμιέρα για την Ελλάδα με συγκίνηση και δάκρυα – Το λαμπρό μέλλον και η παρακαταθήκη για νέες επιτυχίες
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr