ΠΑΟΚ: Οι παίκτες χάρισαν το πριμ στην ΚΑΕ και ο Ιβάν Σαββίδης το διπλασίασε!
Ο Ιβάν Σαββίδης ενημερώθηκε για τη στήριξη που παρέχουν οι ποδοσφαιριστές στο τμήμα μπάσκετ και δεν έμεινε «αμέτοχος», διπλασιάζοντας τα χρήματα που θα δοθούν🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Ιβάν και Γιώργης Σαββίδης με την κούπα του πρωταθλήματος (copyright: Intime)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/673805f6-c1b0-4ef4-a86f-c2517258b7a7.jpg)
Η απόφαση των ποδοσφαιριστών του ΠΑΟΚ να δώσουν το πριμ πρωτιάς που δικαιούνται μετά τη νίκη επί της ΑΕΛ στα ταμεία της ΚΑΕ δεν έμεινε ούτε ασχολίαστη, ούτε και «ασυνόδευτη» από τον Ιβάν Σαββίδη.
Ο πρόεδρος και μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ πληροφορήθηκε την Κυριακή (24/11) για την απόφαση των ποδοσφαιριστών, την οποία είχαν πάρει μια μέρα νωρίτερα, στην καθιερωμένη συγκέντρωση στο «Μακεδονία Παλλάς» πριν από τις εντός έδρας αναμετρήσεις.
Ο Ιβάν Σαββίδης δεν έκρυψε την ικανοποίησή του για την πρωτοβουλία των ποδοσφαιριστών και αποφάσισε να προχωρήσει και εκείνος σε αντίστοιχη κίνηση, ζητώντας το συνολικό ποσό που θα συγκεντρωθεί από τα πριμ που χάρισαν οι ποδοσφαιριστές, να διπλασιαστεί, με τον ίδιο να καταβάλει το αντίστοιχο ποσό.
«Δεν είδα κανέναν στην πισίνα»: Τι λέει η ναυαγοσώστρια της κατασκήνωσης όπου πέθανε η 8χρονη - Τα ερωτήματα που ζητούν απάντηση
Σε σοβαρή κατάσταση στο νοσοκομείο ο πατέρας του Γιαμάλ - Στο «φως» βίντεο από την επίθεση
«Μου τα πήραν όλα»: Σπαρακτικός ο πατέρας που έχασε τα νεογέννητα παιδιά του και τη γυναίκα του σε ισραηλινό πλήγμα
Εντυπωσιακό timelapse βίντεο: Το Βόρειο Σέλας φάνηκε από το διάστημα και «μάγεψε»
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr