Σε αγωγή προχωρά ο ΕΟΔΥ κατά Μυλόπουλου για fake news στα rapid test κορονοϊού
Μετά τις ανττιδράσεις χρηστών του διαδικτύου ο Γιάννης Μυλόπουλος κατέβασε την ανάρτηση🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![copyright: Eurokinissi](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/7c26d8a6-fa11-421f-b76a-3727c3d40e8c.jpg)
Έτοιμος να καταθέσει αγωγή είναι ο ΕΟΔΥ, για ανάρτηση που έκανε στο Facebook ο Γιάννης Μυλόπουλος, σχετικά με τα τεστ ανίχνευσης κορονοϊού, κατηγορώντας για διασπορά ψευδών ειδήσεων. Σύμφωνα με την ανάρτηση, η γυναίκα περίμενε στην ουρά για να κάνει το τεστ, όμως έφυγε γιατί καθυστερούσαν και δεν μπορούσε να περιμένει άλλο.
Μία με δύο ημέρες μετά, την πήραν από τον ΕΟΔΥ και της ανακοίνωσαν ότι το τεστ βγήκε θετικό, γράφει ο κ. Μυλόπουλος σχολιάζοντας: «Το άκουσα και το μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη... Τα συμπεράσματα δικά σας». «Γνωστή μου πριν μέρες είδε τις ουρές στην παραλία, ρώτησε περί τίνος και της είπαν ότι ο ΕΟΔΥ κάνει τεστ δωρεάν.
![748684_6bddfe5f69-9c7ec09a1b1afbdf.jpg 748684_6bddfe5f69-9c7ec09a1b1afbdf.jpg](/sites/default/files/images/2020/11/748684_6bddfe5f69-9c7ec09a1b1afbdf.jpg)
Της φάνηκε καλή ιδέα, πήγε στα τραπεζάκια, έδωσε τα στοιχεία της και περίμενε στην ουρά να της κάνουν το τεστ. Επειδή καθυστερούσαν όμως παρά πολύ και δεν μπορούσε άλλο να περιμένει, αποφάσισε να φύγει.1-2 μέρες μετά, χτυπάει το τηλ. Ήταν από τον ΕΟΔΥ. Την καλούσαν να της ανακοινώσουν το αποτέλεσμα του τεστ (που δεν έκανε). Ήταν θετικό...Το άκουσα και το μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη...Τα συμπεράσματα δικά σας».
Τεράστιες οι φλόγες στο Σοφικό: Κραυγή αγωνίας από τον αντιπεριφερειάρχη Κορινθίας - «Ανεξέλεγκτη μαίνεται η πυρκαγιά»
«Μαχαίρια» ανάμεσα σε Γεωργιάδη-Πολάκη στη Βουλή: «Φύγε, ούστ» - «Να ανακαλέσεις»
Η δήμαρχος του Παρισιού βούτηξε στον Σηκούανα για να δείξει ότι είναι καθαρός - «Τι ευτυχία!»
Κυκλοφόρησε το νέο βίντεο κλιπ της Μαρίνας Σάττι: «Για τον πατέρα μου» - Συγκινεί το μήνυμα που στέλνει για τους πρόσφυγες
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr