Εμβολιασμός: Με Αντωνάκη και Ελενίτσα το νέο σποτ για το εμβόλιο
«Το ραντεβού για εμβολιασμό είναι ραντεβού ζωής. Νοιαζόμαστε, προστατευόμαστε, εμβολιαζόμαστε» αναφέρει ο κ. Μητσοτάκης στο μήνυμά του🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/e6b203c5-6229-440b-bcae-c76f68ba33bc.jpg)
Ο Γιώργος Κωνσταντίνου ήθελε να πάρει το καπελάκι του, η Μάρω Κοντού ήθελε να του πει «σκασμός εσύ Αντωνάκη», ωστόσο, ούτε ο ένας, ούτε ο άλλος έκαναν το... δικό τους. Στο νέο σποτ του για την παρακίνηση των πολιτών να προχωρήσουν στον εμβολιασμό κατά του κορονοϊού πρωταγωνιστούν οι δύο αγαπημένοι ηθοποιοί, που ήταν και ζευγάρι στην αξέχαστη ταινία «Η δε γυνή να φοβήται τον άνδρα».
Ο «Αντωνάκης» (Γιώργος Κωνσταντίνου) και η «Ελενίτσα» (Μάρω Κοντού), ετοιμάζουν από το βράδυ τα ρούχα τους, τα παπούτσια τους ακόμη και τις μάσκες που ταιριάζουν για να πάνε στο εμβολιαστικό κέντρο όπου έχουν κλείσει ραντεβού για το εμβόλιο.
Στο βίντεο που έχει αναρτήσει ο Κυριάκος Μητσοτάκης στον λογαριασμό του στο twitter, οι δυο αγαπημένοι ηθοποιοί προετοιμάζονται υπό το «καινούρια τώρα ζωή» της Σοφίας Βέμπο κι όταν συναντιούνται πια στο εμβολιαστικό κέντρο, οι αγκαλιές απαγορεύονται...
«Το ραντεβού για εμβολιασμό είναι ραντεβού ζωής. Νοιαζόμαστε, προστατευόμαστε, εμβολιαζόμαστε» αναφέρει ο κ. Μητσοτάκης στο μήνυμά του.
Η συνέχεια στο βίντεο
Πυροβολισμοί κατά συνοριοφυλάκων στον Έβρο: Ποιο το πιθανότερο σενάριο – Η κατάσταση της υγείας του τραυματία
Τα μηνύματα Μητσοτάκη σε Ερντογάν για το Κυπριακό: Δε δεχόμαστε τετελεσμένα – Θα αγωνιζόμαστε μέχρι την επανένωση του νησιού
Κύκλωμα εκβιαστών: Βίντεο ντοκουμέντο από τους πυροβολισμούς σε νυχτερινό κέντρο
Η λίμνη που τραγουδάει στη Χιλή: Ακούστε τον απόκοσμο ήχο που είναι σαν να έρχεται από το... διάστημα
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr