Πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο τη μέρα που κλείνει 60 χρόνια γάμου με τη σύζυγό του
Ο 85χρονος πάλεψε με τον αόρατο εχθρό και νίκησε🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/23d139cb-112a-4c81-937e-a8e73a3e87c4.jpg)
Υψώνει τα χέρια στον ουρανό καταχειροκροτούμενος από γιατρούς και νοσηλευτές. Βγαίνει από το νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης όρθιος και νικητής έπειτα από 40 μέρες μάχης με τον κορονοϊό. Αυτό ήταν το μεγαλύτερο δώρο για τον 85χρονο, Νίκο Βαγγέλογλου.
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του OPEN, ο 85χρονος πήρε εξιτήριο την ημέρα που συμπληρώνει 60 χρόνια γάμου με τη σύζυγό του. Μέχρι πριν από λίγες ημέρες, ήταν κι εκείνη εκεί, σε θάλαμο του νοσοκομείου, χτυπημένη από τον ιό. Δίπλα δίπλα έδωσαν τη μάχη και βγήκαν νικητές. «Με περιμένει», λέει ο 85χρονος και καταχειροκροτείται.
Ο 85χρονος πάλευε καθημερινά με τον αόρατο εχθρό. Διασωληνώθηκε, κινδύνευσε, αλλά στο τέλος τα κατάφερε. «Ηταν δύσκολα αλλά έπειτα από κάποιο διάστημα άρχισε να στρώνει η υγεία μου, να βελτιώνεται», αναφέρει χαρακτηριστικά ο ίδιος.
Τι γνωρίζουμε για το πρώτο κρούσμα mpox στην Ευρώπη: Η διαφορά της νέας επικίνδυνης παραλλαγής από τις προηγούμενες
Η εγκληματική ομάδα που τον οδήγησε στο θάνατο τον Μάθιου Πέρι: Του έδωσαν 20 φιαλίδια κεταμίνης σε 2 μήνες
Αττική ώρα μηδέν: Οικολογική τραγωδία μετά τις φωτιές – Στάχτη το 37% των δασών σε 8 χρόνια
Αποκλεισμός-σοκ της ΑΕΚ απ' τη Νόα! Η Ένωση άργησε να... ξυπνήσει και έμεινε οριστικά εκτός Ευρώπης!
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr