Νέα στοιχεία για τη μόλυνση από τον ΧΥΤΑ - Τι πρόταση κατέθεσε το ΚΚΕ για τα σκουπίδια
Το κύριο βάρος της παρουσίασης των θέσεων του ΚΚΕ ανέλαβε ο επικεφαλής της παράταξης Λαϊκή Συσπείρωση στην Περιφέρεια Αττικής, Γιάννης Πρωτούλης συνεπικουρούμενος από τον τέως δήμαρχο Πετρούπολης Βαγγέλη Σίμο🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![copyright: eurokinissi](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/d867b2c6-150f-4186-bd18-6e14e9c6b83d.jpg)
Πρόταση για την διάθεση των σκουπιδιών κατόπιν επεξεργασίας, σε περιοχές εκτός Αττικής προκειμένου να σταματήσει το περιβαλλοντικό έγκλημα διαρκείας 50 χρόνων σε Φυλή-Ανω Λιόσια κατέθεσε το ΚΚΕ, δίνοντας παράλληλα νέα στοιχεία για την δυσθεώρητη μόλυνση που παράγει ο υπάρχων ΧΥΤΑ και καταγγέλλοντας εργολαβικές μεθοδεύσεις που οδηγούν στην διαιώνισή του για ακόμη 25 χρόνια.
Το κύριο βάρος της παρουσίασης των θέσεων του ΚΚΕ ανέλαβε ο επικεφαλής της παράταξης Λαϊκή Συσπείρωση στην Περιφέρεια Αττικής, Γιάννης Πρωτούλης συνεπικουρούμενος από τον τέως δήμαρχο Πετρούπολης Βαγγέλη Σίμο. Οι ομιλητές μοίρασαν πυρά και στην πλευρά του ΣΥΡΙΖΑ που είχε την κυβερνητική αλλά και περιφερειακή ευθύνη στην Αττική έως πρόσφατα αλλά έβαλαν στο στόχαστρο την Νέα Δημοκρατία που ακολούθησε, με αφορμή τις μεθοδεύσεις του Περιφερειάρχη, Γιώργου Πατούλη, αλλά και της κυβέρνησης που πέρασε εν μέσω πανδημίας τον «περιβαλλοντοκτόνο νόμο».
SOS για την Αττική: Θα αναγεννηθεί η φύση μετά τη μεγάλη φωτιά; «Τείνουν κάποιες περιοχές να ερημοποιηθούν»
Στην Καλλιθέα Αττικής το πρώτο κρούσμα ιού του Δυτικού Νείλου, μετά από 3 χρόνια
Γυναίκες και παιδιά πιο ευάλωτοι στην ευλογιά των πιθήκων: Είναι εύκολο να μεταδοθεί; Η ενημέρωση Μαγιορκίνη
Δυναμική επιστροφή της κωμωδίας στην ελληνική τηλεόραση - Ο κόσμος αναζητά το γέλιο
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr