Και δεύτερο πανό εκπαιδευτικών με ορθογραφικό λάθος
Η αρχή έγινε με το πανό των εκπαιδευτικών στο συλλαλητήριο της Τετάρτης🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
Όλα ξεκίνησαν με το πανό που είχαν οι εκπαιδευτικοί στο συλλαλητήριο της Τετάρτης το οποίο έγραφε «Απέσυρε το Νομοσχέδιο Ντροπολογία» και απευθυνόταν στη υπουργό Παιδείας Νίκη Κεραμέως.
Πολλοί ήταν εκείνοι που εντόπισαν το λάθος, αφού η Προστακτική δεν παίρνει αύξηση και το σωστό είναι Απόσυρε. Ακολούθησαν ποικίλα αρνητικά σχόλια για τους διαμαρτυρόμενους εκπαιδευτικούς στα κοινωνικά δίκτυα, με πολλούς να γράφουν ότι για αυτό δεν θέλουν την αξιολόγηση και τις κάμερες στις τάξεις.
Την Πέμπτη το «λάθος» ξαναέγινε. Την φωτογραφία εντόπισε χρήστης του twitter και είναι από πρόσφατη κινητοποίηση των Σωματείων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων, εναντίον της χρήσης καμερών στις αίθουσες των Σχολείων. Μόνο που το πανό γράφει Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσεις…
Κουρσκ: Η Ουκρανία ελέγχει 1.150 τετραγωνικά χιλιόμετρα ρωσικού εδάφους και την πόλη Σούτζα – Και βρετανικά άρματα στην εισβολή
Δένδιας από Τήνο: Βαδίζουμε για τις ισχυρότερες Ένοπλες Δυνάμεις που είχαμε ποτέ
Φρίκη στην Ινδία για το βιασμό και τη δολοφονία νεαρής γιατρού: Μαζικές διαδηλώσεις σε πολλές πόλεις
Δείτε βίντεο: Στις παραλίες όσοι Αθηναίοι έμειναν στην Αθήνα το Δεκαπενταύγουστο
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr