Κορονοϊός: Drive through rapid tests από τον Δήμο Φιλοθέης - Ψυχικού
Στα tests μπορούν να υποβληθούν όλοι οι κάτοικοι του Δήμου και πολίτες από την ευρύτερη περιοχή, αλλά και παιδιά άνω των 10 ετών🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Copyright: Εurokinissi](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/6b9406e2-05e3-4e1e-b2e6-7233b936062f.jpg)
Ο Δήμος Φιλοθέης - Ψυχικού σε συνεργασία με τον Εθνικό Οργανισμό Υγείας (ΕΟΔΥ) θα πραγματοποιήσει drive through rapid tests για όλους τους δημότες του δωρεάν, την Τετάρτη 30 Δεκεμβρίου 2020 από τις 10.00 έως τις 15.00, έξω από το Γυμνάσιο Φιλοθέης επί της οδού Ολυμπιονίκου Διαδόχου Κωνσταντίνου.
Στα tests μπορούν να υποβληθούν όλοι οι κάτοικοι του Δήμου και πολίτες από την ευρύτερη περιοχή, αλλά και παιδιά άνω των 10 ετών.
Όπως ανακοίνωσε ο Δήμος, οι πολίτες θα πρέπει να προσέρχονται με αυτοκίνητο ή άλλο όχημα (μηχανή, ποδήλατο). Μέσα σε κάθε αυτοκίνητο θα μπορούν να επιβαίνουν μέχρι 3 άτομα, φορώντας μάσκα. Οι πολίτες θα υποβάλλονται στο test γρήγορα και με ασφάλεια χωρίς να βγάνουν από το αυτοκίνητά τους, δεδομένου ότι το rapid test διαρκεί μόλις 2 λεπτά.
Οι δημότες θα πρέπει να γνωρίζουν τον ΑΜΚΑ τους και να έχουν μαζί τους την αστυνομική ταυτότητα. Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να αποστείλουν sms με τον κωδικό «1» στο 13033 για τη μετακίνηση τους.
Τραμπ: Περισσότερα από 20 όπλα κατείχε ο πατέρας του επίδοξου δολοφόνου - Οι θεωρίες για τα εκρηκτικά που βρέθηκαν στο αυτοκίνητο
Φρέντι Μπελέρης: Αναλαμβάνει επίσημα τα καθήκοντά του ως ευρωβουλευτής – «Πονοκέφαλος» για την Αλβανία η ασυλία του
Έρευνα: Υψηλά ποσοστά απορρόφησης στην αγορά εργασίας για τους απόφοιτους της ΑΣΟΕΕ - Εργάζονται 8 στους 10
Συνεχίζει την επέλαση του ο καύσωνας - Πού θα αγγίξει ο υδράργυρος τους 42 βαθμούς Κελσίου
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr