Μετά τον Όμηρο, τον Αριστοτέλη και τον Σωκράτη, ο Στέφανος Τσιτσιπάς στον απόηχο της νίκης του στο παιχνίδι με τον 30χρονο Ρομπέρτο Μπαουτίστα Αγούτ, πόσταρε στα social media μια φράση του Καίσαρα... «Φύσει γαρ άνθρωπος, ό βούλεται, τούτο και οίεται» Η φράση αυτή ανήκει στον Ρωμαίο αυτοκράτορα, Ιούλιο Καίσαρα και σημαίνει «από τη φύση του ο άνθρωπος, αυτό που θέλει, αυτό νομίζει» και περιλαμβάνεται στα «Απομνημονεύματα περί γαλατικού και περί εμφυλίου πολέμου». View this post on Instagram A post shared by Stefanos Tsitsipas (@stefanostsitsipas98)