Κακοκαιρία Ελπίς - Γαλάτσι: Ο δήμαρχος έπιασε το φτυάρι και έριχνε αλάτι στους δρόμους
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Video Capture / Open TV](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/6cfc9a76-0fcb-4c4f-8994-d126002cf99f.jpg)
Αν και στους περισσότερους δήμους οι πολίτες εκφράζουν παράπονα για την απουσία των δημάρχων στη διάρκεια της κακοκαιρίας Ελπίς δε συμβαίνει όμως το ίδιο και στο Γαλάτσι. Την αναγνώριση των δημοτών του Γαλατσίου έχει κερδίσει ο δήμαρχος Γιώργος Μαρκόπουλος ο οποίος πήρε το φτυάρι και έριξε αλάτι μαζί με τους στρατιώτες στους χιονισμένους δρόμους.
«Έχουμε δώσει σε λειτουργία τους δρόμους από χθες το πρωί, τα πεζοδρόμια και την εύρυθμη λειτουργία της πόλης προσπαθούμε να τη δώσουμε από χθες το απόγευμα και ελπίζουμε σήμερα να ολοκληρώσουμε και να είναι οι πολίτες ασφαλείς» είπε στο OPEN και την εκπομπή ώρα Ελλάδος.
«Δε θεωρούμε ότι κάναμε κάτι το ιδιαίτερο, κάναμε το αυτονόητο. Άλλες είναι οι δυσκολίες του δήμου Γαλατσίου, άλλες είναι οι δυσκολίες των άλλων δήμων. Πρέπει να αφήσουμε τους δημάρχους να δώσουν την εύρυθμη λειτουργία της πόλης και μετά να κάνουμε την αυτοκριτική μας. Θέλω να σεβαστώ τον οποιοδήποτε δήμαρχο γιατί δίνει έναν αγώνα για να καθαρίσει την πόλη του» είπε ο κ. Μαρκόπουλος.
Πηγές ΝΔ: Συγγνώμη Κασσελάκη σε Συραγγέλα για Πολάκη - «Ήταν υποκριτική»
Τι συζητήθηκε στο Μαξίμου για την άνοδο των τιμών χονδρικής του ηλεκτρικού ρεύματος: Ανακοινώσεις εντός των επόμενων ημερών
Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Κορυφώνεται το κύμα καύσωνα Τετάρτη και Πέμπτη με 43αρια
Θύμα φάρσας στη Μύκονο ο Ματ Ντέιμον - Εκκενώθηκαν μαγαζιά λόγω προειδοποιήσης για βόμβα
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr