Μήνυμα για Γιάννη: «Αν δεν ήταν στο ΝΒΑ, ίσως ήταν νεκρός στο Α.Τ. Ομόνοιας»
Μέλη αντιφασιστικής συλλογικότητας έστειλαν το μήνυμά τους για τον θάνατο του Εμπουκά, γράφοντας με μπογιά στο περίφημο γκράφιτι του Αντετοκούνμπο στα Σεπόλια🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/eefa37e4-7349-4761-8e29-4852857222dc.jpg)
«Αν δεν ήταν στο ΝΒΑ, ίσως ήταν νεκρός στο Α.Τ. Ομόνοιας». Αυτό το σκληρό αλλά συνάμα δυνατό μήνυμα είδαν γραμμένο οι κάτοικοι των Σεπολίων, που κινούνται στους δρόμους γύρω από το γήπεδο, όπου ο σούπερ σταρ του ΝΒΑ Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε τα πρώτα του μπασκετικά βήματα.
Δίπλα στην επιβλητική μορφή του Giannis, ο οποίος καρφώνει με τη φανέλα των Μιλγουόκι Μπακς, σε ένα καταπληκτικό γκράφιτι που φιλοτεχνήθηκε τον Φεβρουάριο του 2017, γράφτηκε με μπογιά το εν λόγω μήνυμα από μέλη αντιφασιστικής συλλογικότητας, που διαμαρτύρονται και αναζητούν απαντήσεις για τον θάνατο του 34χρονου Νιγηριανού Μανάν Σουμπέκ «Εμπουκά» στο αστυνομικό τμήμα της Ομόνοιας πριν από ένα μήνα.
![ante1.jpg ante1.jpg](/sites/default/files/images/2019/03/ante1.jpg)
Οι φωτογραφίες δημοσιεύτηκαν στην ιστοσελίδα Antifa Live.
![ante4.jpg ante4.jpg](/sites/default/files/images/2019/03/ante4.jpg)
Νέα μέτρα για την ακρίβεια στο ρεύμα προανήγγειλε ο Μητσοτάκης: Έκτακτο τέλος στους παραγωγούς ενέργειας για επιδότηση τον Αύγουστο
Πειραιάς: Εμπλεκόμενος στην δολοφονία Λυγγερίδη ο 20χρονος σύντροφος της ανήλικης που μαχαίρωσε 19χρονη
ΗΠΑ: Εκτός περιμέτρου ασφαλείας το κτίριο από το οποίο ο δράστης πυροβόλησε τον Τραμπ - «Παταγώδης αποτυχία»
Ιστορική στιγμή: Η σπανιότερη φάλαινα στον κόσμο μπορεί να ξεβράστηκε σε παραλία - Δεν την είχε συναντήσει ποτέ άνθρωπος
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr