Αυτοδιοικητικές εκλογές – Αγγελούδης: «Να κλείσει το κεφάλαιο της αδράνειας και της εγκατάλειψης»
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
Να «κλείσει το κεφάλαιο της αδράνειας και της εγκατάλειψης» και να «γυρίσει σελίδα» η Θεσσαλονίκη, ζήτησε από τους ψηφοφόρους ο υποψήφιος δήμαρχος Θεσσαλονίκης, Στέλιος Αγγελούδης, αμέσως μετά την άσκηση του εκλογικού του δικαιώματος.
Ο κ. Αγγελούδης στις 9:30 το πρωί έφτασε στην οδό Αρριανού, ώστε να ψηφίσει στο 34ο δημοτικό σχολείο, συνοδεία συνεργατών της παράταξης «Ομάδα για τη Θεσσαλονίκη». «Είναι μια σπουδαία μέρα, ηλιόλουστη και αισιόδοξη. Αποφασίζουμε για το μέλλον της πόλης μας. Οι πολίτες έχουν τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο. Σήμερα γυρίζουμε σελίδα. Μια σελίδα με την "Ομάδα για τη Θεσσαλονίκη", μια ομάδα ανεξάρτητη, αυτοδιοικητική, μια ομάδα χωρίς κομματικά χρίσματα», είπε στη δήλωση που ακολούθησε μετά την κάλπη.
Πρόσθεσε ο κ. Αγγελούδης πως «με την "Ομάδα για τη Θεσσαλονίκη" και τους πολίτες της πόλης μας κλείνουμε οριστικά το κεφάλαιο της αδράνειας και της εγκατάλειψης. Κάνουμε μια νέα αρχή για μια πόλη πιο καθαρή, πιο πράσινη, πιο φωτεινή. Σημασία, όμως, έχει να κερδίσει η Θεσσαλονίκη».
Απόπειρα δολοφονίας Τραμπ: Ο 20χρονος εξασκήθηκε στην σκοποβολή και αγόρασε σφαίρες - «Φως» στις σκοτεινές κινήσεις του Κρουκς
Σοκ στον Πειραιά: Συνελήφθη 16χρονη για απόπειρα δολοφονίας 19χρονης - Την τραυμάτισε με αιχμηρό αντικείμενο
Τι προβλέπει το μεγάλο deal ανάμεσα σε COSMOTE TV και Nova: Ποια η επιπλέον χρέωση - Η πρεμιέρα του πολυαναμενόμενου πακέτου
Αθλήτρια της Εθνικής Στίβου βρέθηκε θετική σε έλεγχο ντόπινγκ - Aναμένεται επίσημη ανακοίνωση
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr