Ενότητες στο άρθρο: 📌 Γούρι για τον δήμαρχο
Εύβοια: Μπούκαρε με το «έτσι θέλω» στην ορκωμοσία του δημάρχου - Γούρι για τη νέα δημοτική αρχή το πανέμορφο γατάκι που περιφερόταν ανάμεσα στους επισήμους
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![Το πανέμορφο γατάκι περιφερόταν ανάμεσα στους επισήμους στην ορκωμοσία του δημάρχου Ψαχνών Ευβοίας (evima.gr)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/d090d3ac-1d5d-4245-a61e-f253a448ef95.jpg)
Η ορκωμοσία της νέας δημοτικής αρχής του Δήμου Διρφύων Μεσσαπίων τελέστηκε, το μεσημέρι της Κυριακής, 17 Δεκεμβρίου, στο αμφιθέατρο του ΕΚΠΑ στα Ψαχνά Ευβοίας.
Από την ορκωμοσία, ωστόσο, δεν έλειψαν τα απρόοπτα καθώς, όσο η ορκωμοσία του δημάρχου, Γιώργου Ψαθά, τελούνταν από το Μητροπολίτη Χαλκίδος Χρυσόστομο, έκπληκτοι οι παρευρισκόμενοι είδαν να περνά από μπροστά τους μία πανέμορφη, χνουδωτή γάτα.
Γούρι για τον δήμαρχο
Από πολλούς, η επίσκεψη του αιλουροειδούς στο Αμφιθέατρο του ΕΚΠΑ Ψαχνών ερμηνεύτηκε ως γούρι για τη νέα δημοτική Αρχή. Σύμφωνα με το evima.gr, το πανέμορφο γατάκι ανενόχλητο, αφού έκανε τις βόλτες του ανάμεσα στους επίσημους που κάθονταν στην πρώτη σειρά, στη συνέχεια αποχώρησε.
Τα σχολιά σας δημοσιεύονται άμεσα με δική σας ευθύνη. Το ΕΘΝΟΣ θα παρεμβαίνει και τα προσβλητικά σχόλια θα διαγράφονται
Διαβάστε ακόμη
Πηγές ΝΔ: Συγγνώμη Κασσελάκη σε Συραγγέλα για Πολάκη - «Ήταν υποκριτική»
Τι συζητήθηκε στο Μαξίμου για την άνοδο των τιμών χονδρικής του ηλεκτρικού ρεύματος: Ανακοινώσεις εντός των επόμενων ημερών
Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Κορυφώνεται το κύμα καύσωνα Τετάρτη και Πέμπτη με 43αρια
Θύμα φάρσας στη Μύκονο ο Ματ Ντέιμον - Εκκενώθηκαν μαγαζιά λόγω προειδοποιήσης για βόμβα
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr