Πώς εδώ και 5 χρόνια ταβέρνα στην Καβάλα ενισχύει τη μάχη κατά του παιδικού καρκίνου
Ο κόσμος της Καβάλας ανταποκρίνεται στο κάλεσμα και στηρίζει αυτή την προσπάθεια🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![«Μην εγκαταλείπεις ποτέ» - Ζωγραφιά κατά του παιδικού καρκίνου (Unsplash)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/61494f96-d354-40af-9537-d83a8b4c9460.jpg)
Ένας επιχειρηματίας στην Καβάλα κάθε χρόνο κάνει μία μεγάλη πράξη Ανθρωπιάς. Δωρίζει όλο τον τζίρο του καταστήματός του στην ενίσχυση της μάχης κατά του παιδικού καρκίνου.
Η πρωτοβουλία λαμβάνει χώρα κάθε χρόνο κοντά στην Παγκόσμια Ημέρα κατά του Παιδικού Καρκίνου και όπως τονίζει ο Γιάννης Σαρρής στην ΕΡΤ3 ο κόσμος της Καβάλας ανταποκρίνεται στο κάλεσμα και στηρίζει αυτή την προσπάθεια, πετυχαίνοντας το μέγιστο αποτέλεσμα.
«Η συγκεκριμένη πρωτοβουλία ξεκίνησε πριν πέντε χρόνια με τη γέννηση του γιου μου, είχε γεννηθεί 30 Ιανουαρίου και με αφορμή αυτό αποφάσισα με τη στήριξη του κόσμου να δίνουμε κάθε χρόνο μία μέρα όλο τον τζίρο για τη μάχη κατά του παιδικού καρκίνου. Το κατάστημα είναι sold out όλη την ημέρα για τον ιερό αυτό σκοπό. Φέτος αποφασίσαμε να δωρίσουμε τα χρήματα στο Θεαγένειο και στο Ογκολογικό Τμήμα της Καβάλας», ανέφερε ο ίδιος.
Πηγές ΝΔ: Συγγνώμη Κασσελάκη σε Συραγγέλα για Πολάκη - «Ήταν υποκριτική»
Τι συζητήθηκε στο Μαξίμου για την άνοδο των τιμών χονδρικής του ηλεκτρικού ρεύματος: Ανακοινώσεις εντός των επόμενων ημερών
Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Κορυφώνεται το κύμα καύσωνα Τετάρτη και Πέμπτη με 43αρια
Θύμα φάρσας στη Μύκονο ο Ματ Ντέιμον - Εκκενώθηκαν μαγαζιά λόγω προειδοποιήσης για βόμβα
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr