Δίκη Χρυσής Αυγής: Στο ακροατήριο η σύντροφος του Τσίπρα, Μπέτυ Μπαζιάνα
Έχει βρεθεί και στο παρελθόν στην εκδίκαση της πολύκροτης υπόθεσης🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![H Περιστέρα Μπαζιάνα πήγε σήμερα στη δίκη της Χρυσής Αυγής (eurokinissi)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/1915579f-1099-416c-8161-ab2c1a571597.jpg)
Η Μπέτυ Μπαζιάνα, όπως και στο παρελθόν, έτσι και σήμερα παρίσταται στη δίκη της Χρυσής Αυγής. Η σύντροφος του πρωθυπουργού έφτασε λίγο πριν από τις 9:00 το πρωί και συνοδευόταν από συνεργάτες του Αλέξη Τσίπρα και τον δημοσιογράφο Ματθαίο Τσιμιτάκη, σύμβουλο του κυρίου Τσίπρα.
Λίγο αργότερα έφτασε στην αίθουσα και η Μάγδα Φύσσα, με την οποία είχε ολιγόλεπτη συνομιλία. Οι πληροφορίες ανέφεραν πως η μητέρα του Παύλου Φύσσα ζήτησε από την Μπέτυ Μπαζιάνα να επισκεφθεί τις τουαλέτες του δικαστηρίου, που όπως είπε είναι σε άθλια κατάσταση, ώστε με την παρέμβασή της αυτό να διορθωθεί. Η κυρία Μπαζιάνα την αγκάλιασε και τη φίλησε και της ευχήθηκε κουράγιο.
Η σύντροφος του Αλέξη Τσίπρα συνομίλησε με τους δικηγόρους της πολιτικής αγωγής, όπως τον Θεόδωρο Θεοδωρόπουλο, δικηγόρο και στέλεχος του ΠΑΜΕ. «Αυτό που θα γίνει εδώ θα είναι ένα μήνυμα για όλους μας» του είπε, σύμφωνα με πληροφορίες, η κυρία Μπαζιάνα και του ευχήθηκε καλή δύναμη.
![mpaziana2.jpg mpaziana2.jpg](/sites/default/files/images/2019/06/mpaziana2.jpg)
![mpaziana.jpg mpaziana.jpg](/sites/default/files/images/2019/06/mpaziana_0.jpg)
![mpaziana3.jpg mpaziana3.jpg](/sites/default/files/images/2019/06/mpaziana3.jpg)
![mpaziana4.jpg mpaziana4.jpg](/sites/default/files/images/2019/06/mpaziana4.jpg)
«Δεν είδα κανέναν στην πισίνα»: Τι λέει η ναυαγοσώστρια της κατασκήνωσης όπου πέθανε η 8χρονη - Τα ερωτήματα που ζητούν απάντηση
Σε σοβαρή κατάσταση στο νοσοκομείο ο πατέρας του Γιαμάλ - Στο «φως» βίντεο από την επίθεση
«Μου τα πήραν όλα»: Σπαρακτικός ο πατέρας που έχασε τα νεογέννητα παιδιά του και τη γυναίκα του σε ισραηλινό πλήγμα
Εντυπωσιακό timelapse βίντεο: Το Βόρειο Σέλας φάνηκε από το διάστημα και «μάγεψε»
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr