Πρώτη μέρα στο σχολείο: Σε κοντέινερ για 13η χρονιά το 2o Γυμνάσιο Αρτέμιδας (vid)
Για κατάσταση ντροπής κάνουν λόγο οι γονείς των μαθητών🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/15b92cf6-d6d0-4f2c-8533-89cef89f50e4.jpg)
Το πρώτο σχολικό κουδούνι της χρονιάς 2019-2020 βρίσκει για 13ο συνεχόμενο έτος το 2ο γυμνάσιο Αρτέμιδας να στεγάζεται σε κοντέινερ. Για κατάσταση ντροπής κάνουν λόγο οι γονείς των μαθητών, ενώ κάθε προσπάθειά τους στις αρμόδιες υπηρεσίες για να βρεθεί λύση πέφτει στο κενό, όπως καταγγέλλουν στην κάμερα του OPEN TV.
«Κάνει πολύ μεγάλες προσπάθειες και η διεύθυνση του σχολείου και ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων μαζί με την ΕΛΜΕ, για να αποφύγουν το ενδεχόμενο, το σενάριο που αυτή τη στιγμή "τρέχει", η γ' γυμνασίου να υποδέχεται τμήματα με 25, 26, 27 παιδιά», δηλώνει στο OPEN TV ο Παναγιώτης Παλαβός, πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Γυμνασίου Αρτέμιδας.
Περισσότερα, στο ρεπορτάζ που ακολουθεί:
Κουρσκ: Η Ουκρανία ελέγχει 1.150 τετραγωνικά χιλιόμετρα ρωσικού εδάφους και την πόλη Σούτζα – Και βρετανικά άρματα στην εισβολή
Δένδιας από Τήνο: Βαδίζουμε για τις ισχυρότερες Ένοπλες Δυνάμεις που είχαμε ποτέ
Φρίκη στην Ινδία για το βιασμό και τη δολοφονία νεαρής γιατρού: Μαζικές διαδηλώσεις σε πολλές πόλεις
Δείτε βίντεο: Στις παραλίες όσοι Αθηναίοι έμειναν στην Αθήνα το Δεκαπενταύγουστο
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr