Χρήστος Βασιλειάδης: Με την ψήφο μας διασχίζει τον Βόρειο Πόλο
Στις 11:00 κλείνει η ψηφοφορία, με την οποία μπορεί ο Χρήστος Βασιλειάδης και η γαλανόλευκη σημαία της Ελλάδας να πάει στον Βόρειο Πόλο.🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/183ca225-fd6c-48fb-ae79-03a24fc4d55a.jpg)
Με στόχο να τιμήσει τη συμπλήρωση εκατό χρόνων από την έναρξη της δεύτερης και πιο σκληρής φάσης της Γενοκτονίας των Ελλήνων του Πόντου αλλά και να διαφημίσει τη χώρα μας, ο 36χρονος Θεσσαλονικιός Χρήστος Βασιλειάδης ζητεί τη διαδικτυακή ψήφο των Ελλήνων από ολόκληρο τον κόσμο, ώστε να είναι αυτός που θα επιλεγεί, για να ταξιδέψει στον Βόρειο Πόλο, να τον διασχίσει και να υψώσει την ελληνική σημαία.
Ο Χρήστος Βασιλειάδης μέχρι πριν από λίγες ώρες ήταν πρώτος στην ψηφοφορία, ωστόσο, τον προσπέρασε ένας ανθυποψήφιός του, ένας Γάλλος ινδικής καταγωγής. Μόνο ο πρώτος κερδίζει το προνόμιο να πάει στον Βόρειο Πόλο.
Την επιτυχία του, σε περίπτωση που καταφέρει και μπει στην ομάδα των 20 ατόμων απ’ όλο τον κόσμο, θέλει να την αφιερώσει στους προγόνους του και μαζί με όλους τους Έλληνες του Πόντου και της Μικράς Ασίας,, οι οποίοι, αν και είχαν μεγάλη αγάπη για τη ζωή, υπέστησαν πολλά δεινά και εκατοντάδες χιλιάδες αποτέλεσαν θύματα Γενοκτονίας από τους Νεότουρκους του Μουσταφά Κεμάλ.
Για να ψηφίσετε, μπαίνετε στο Facebook στη σελίδα «Χρήστος Βασιλειάδης Αρκτικός Κύκλος» και έχει εκεί link (σύνδεσμο), το οποίο ανακατευθύνει στην σελίδα της ψηφοφορίας. Μέχρι και αυτή τη στιγμή ο Χρήστος και η Ελλάδα βρίσκονται δεύτεροι στο διαγωνισμό καθώς έχασαν πριν λίγες ώρες την πρωτιά στη Γαλλία.
Τι γνωρίζουμε για το πρώτο κρούσμα mpox στην Ευρώπη: Η διαφορά της νέας επικίνδυνης παραλλαγής από τις προηγούμενες
Η εγκληματική ομάδα που τον οδήγησε στο θάνατο τον Μάθιου Πέρι: Του έδωσαν 20 φιαλίδια κεταμίνης σε 2 μήνες
Αττική ώρα μηδέν: Οικολογική τραγωδία μετά τις φωτιές – Στάχτη το 37% των δασών σε 8 χρόνια
Αποκλεισμός-σοκ της ΑΕΚ απ' τη Νόα! Η Ένωση άργησε να... ξυπνήσει και έμεινε οριστικά εκτός Ευρώπης!
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr