Κορονοϊός: «Λουκέτο» στις κυριακάτικες βόλτες σε Καβούρι, Βάρκιζα
Έκτακτα μέτρα από τον δήμο Βάρης - Βούλας - Βουλιαγμένης🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Πολίτες κάνουν βόλτα στο Καβούρι (copyright: Eurokinissi/Στέλιος Μίσινας)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/31f2ed7e-1927-445d-a690-432ca8c6d0fd.jpg)
Κυριακάτικη βόλτα, τέλος σε Βάρκιζα και Καβούρι, σύμφωνα με απόφαση του δήμου Βάρης - Βούλας - Βουλιαγμένης με σκοπό να αποφευχθεί η μετάδοση του κορονοϊού.
Από το πρωί αυτοκίνητα του δήμου, υπάλληλοι και εθελοντές της Πολιτικής Προστασίας έχουν αποκλείσει την πρόσβαση στην παραλία του Μεγάλου Καβουρίου και την παραλία της Βάρκιζας, όπου και θα παραμείνουν μέχρι το βράδυ.
Οι υπάλληλοι έχουν πάρει εντολές να εμποδίζουν τα αυτοκίνητα και να κάνουν συστάσεις σε πεζούς και δρομείς να αποφεύγουν τα σημεία αυτά λόγω επικινδυνότητας μετάδοσης του κορονοϊού εξαιτίας της μεγάλης προσέλευσης του κόσμου. Επιπλέον από το πρωί της Κυριακής ήταν εμφανής και η παρουσία αστυνομικών δυνάμεων.
Διαβάστε ακόμη
«Καμίνι» η χώρα: Δέκατη συνεχόμενη ημέρα με καύσωνα - Σε ποιες περιοχές ο υδράργυρος ξεπέρασε τους 42 βαθμούς Κελσίου
Βελτιωμένη η εικόνα της φωτιάς στο Σοφικό: Οι ισχυροί άνεμοι δυσκολεύουν την κατάσβεση - Μάχη μέχρι να νυχτώσει
Ιστορίες εργασιακού μεσαίωνα - Εργοδότης στου Ρέντη ξυλοκόπησε εργαζόμενο γιατί ζήτησε τα δεδουλευμένα του!
Θαλάσσια χελώνα δάγκωσε γυναίκα στα Χανιά - Μεταφέρθηκε σε κλινική
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr