Κορονοϊός: «Λουκέτο» στις κυριακάτικες βόλτες σε Καβούρι, Βάρκιζα
Έκτακτα μέτρα από τον δήμο Βάρης - Βούλας - Βουλιαγμένης🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Πολίτες κάνουν βόλτα στο Καβούρι (copyright: Eurokinissi/Στέλιος Μίσινας)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/31f2ed7e-1927-445d-a690-432ca8c6d0fd.jpg)
Κυριακάτικη βόλτα, τέλος σε Βάρκιζα και Καβούρι, σύμφωνα με απόφαση του δήμου Βάρης - Βούλας - Βουλιαγμένης με σκοπό να αποφευχθεί η μετάδοση του κορονοϊού.
Από το πρωί αυτοκίνητα του δήμου, υπάλληλοι και εθελοντές της Πολιτικής Προστασίας έχουν αποκλείσει την πρόσβαση στην παραλία του Μεγάλου Καβουρίου και την παραλία της Βάρκιζας, όπου και θα παραμείνουν μέχρι το βράδυ.
Οι υπάλληλοι έχουν πάρει εντολές να εμποδίζουν τα αυτοκίνητα και να κάνουν συστάσεις σε πεζούς και δρομείς να αποφεύγουν τα σημεία αυτά λόγω επικινδυνότητας μετάδοσης του κορονοϊού εξαιτίας της μεγάλης προσέλευσης του κόσμου. Επιπλέον από το πρωί της Κυριακής ήταν εμφανής και η παρουσία αστυνομικών δυνάμεων.
Διαβάστε ακόμη
Τεράστιες οι φλόγες στο Σοφικό: Κραυγή αγωνίας από τον αντιπεριφερειάρχη Κορινθίας - «Ανεξέλεγκτη μαίνεται η πυρκαγιά»
«Μαχαίρια» ανάμεσα σε Γεωργιάδη-Πολάκη στη Βουλή: «Φύγε, ούστ» - «Να ανακαλέσεις»
Η δήμαρχος του Παρισιού βούτηξε στον Σηκούανα για να δείξει ότι είναι καθαρός - «Τι ευτυχία!»
Κυκλοφόρησε το νέο βίντεο κλιπ της Μαρίνας Σάττι: «Για τον πατέρα μου» - Συγκινεί το μήνυμα που στέλνει για τους πρόσφυγες
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr