Κορονοϊός: Μήνυμα της ομάδας ΔΙ.ΑΣ. στους πολίτες - «Είμαστε δίπλα σας»
«Διανύουμε μια πολύ κρίσιμη περίοδο, δίνουμε ένα τεράστιο αγώνα όλοι μαζί και για να το ξεπεράσουμε χρειάζεται υπευθυνότητα και κατανόηση απ όλους μας»🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![φωτογραφία αρχείου (Eurokinissi)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/808cf437-1810-4843-9e3e-34af047f74b7.jpg)
Το δικό τους μήνυμα προς τους πολίτες έδωσαν οι αστυνομικοί της ομάδας Δ.ΙΑΣ. μέσω της κάμερας του OPEN TV από τον Άγιο Παντελεήμονα όπου πραγματοποιούν εντατικές περιπολίες.
Ολόκληρο το μήνυμα
«Βρισκόμαστε στη πλατεία του Αγίου Παντελεήμονα, όπως βλέπετε είναι ήσυχα τα πράγματα. Θέλω να παρακαλέσω όλους του πολίτες να παραμείνουν στα σπίτια τους, είμαστε εμείς έξω γι αυτούς. Διανύουμε μια πολύ κρίσιμη περίοδο, δίνουμε ένα τεράστιο αγώνα όλοι μαζί και για να το ξεπεράσουμε χρειάζεται υπευθυνότητα και κατανόηση απ όλους μας», αναφέρει ο αστυνομικός της Ομάδας ΔΙΑΣ και συνεχίζει:
«Ως αστυνομικός της ομάδας ΔΙΑΣ θα ήθελα να δώσω ένα μήνυμα στην κοινωνία, σε όλους του πολίτες να αισθάνονται ασφαλείς. Είμαστε δίπλα τους περιπολούμε κάθε μέρα. το μόνο που χρειάζεται είναι να τηρήσουμε τα μέτρα περιορισμού της κίνησης».
Μάχη με τις φλόγες στο Σοφικό Κορινθίας, τρεις πυροσβέστες στο νοσοκομείο – Φωτιές σε Εύζωνες Κιλκίς και Μεσσηνία
Θεσσαλία: Το αργότερο έως τις αρχές Αυγούστου στον αέρα οι διαγωνισμοί για τα έργα αποκατάστασης
Φωτιά δίπλα στο νοσοκομείο Δράμας προκάλεσε αναστάτωση: Απομακρύνθηκαν προληπτικά ασθενείς
Η νέα απάντηση του Αντώνη Ρέμου στις κατηγορίες για φοροδιαφυγή: «Η αλήθεια πάντα στο τέλος λάμπει»
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr