Στην υγειά μας: Αφιέρωμα στους Μαχαιρίτσα και Πορτοκάλογλου (vid)
Ξεχωριστή η παρουσία του κορυφαίου Παναγιώτη Γιαννάκη στον οποίο οι δυο καλλιτέχνες αφιερώνουν το «Είμαστε πια πρωταθλητές»🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/d4af2941-c7d6-4d1b-96b6-bc13a44ad3aa.jpg)
Ο Λαυρέντης Μαχαιρίτσας και ο Νίκος Πορτοκάλογλου μας ταξιδεύουν με τις μελωδίες τους στο «Στην υγειά μας ρε παιδιά».
Oι δύο τραγουδοποιοί, ενώνουν τις μουσικές τους και μαζί με αγαπημένους φίλους τους καλλιτέχνες, μας χαρίζουν μια μοναδική βραδιά. Με τους δυο δημιουργούς συμπράττουν με τις ερμηνείες τους οι: Αφροδίτη Μάνου, Βαγγέλης Γερμανός, Νίκος Ζιώγαλας, Βασίλης Καζούλης, Τζώρτζια και Γιώργος Παπαποστόλου των «Μπλε», Μιρέλλα Πάχου, Λευτέρης Ελευθερίου, Αλκιβιάδης Κωνσταντόπουλος και Αγάπη Διαγγελάκη.
![dsc_1296.jpg dsc_1296.jpg](/sites/default/files/images/2019/02/dsc_1296.jpg)
Ξεχωριστή η παρουσία του κορυφαίου Παναγιώτη Γιαννάκη στον οποίο οι δυο καλλιτέχνες αφιερώνουν το «Είμαστε πια πρωταθλητές». Όλοι μαζί απολαμβάνουν ξεχωριστές μελωδίες με τους: Δημοσθένης Ταμπάκος, Μαργαρίτα Μυτηλιναίου, Ιωάννα Παππά, Νίκος Ορφανός, Μαρκέλλα Γιαννάτου, Άννα Μενενάκου, Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος, Ευγενία Παναγοπούλου, Ντάνη Γιαννακοπούλου, Βασίλης Γιακουμάρος, Ειρήνη Κολιδά, Μάρα Δαρμουσλή, Ντόρα Μακρυγιάννη, Αλεξάνδρα Ταβουλάρη, Παναγιώτης Νάτσης, Μαρίζα Γεωργίτση και Γιάννης Κυφωνίδης.
Ακολουθήστε το ethnos.gr στο Instagram
Τι γνωρίζουμε για το πρώτο κρούσμα mpox στην Ευρώπη: Η διαφορά της νέας επικίνδυνης παραλλαγής από τις προηγούμενες
Η εγκληματική ομάδα που τον οδήγησε στο θάνατο τον Μάθιου Πέρι: Του έδωσαν 20 φιαλίδια κεταμίνης σε 2 μήνες
Αττική ώρα μηδέν: Οικολογική τραγωδία μετά τις φωτιές – Στάχτη το 37% των δασών σε 8 χρόνια
Αποκλεισμός-σοκ της ΑΕΚ απ' τη Νόα! Η Ένωση άργησε να... ξυπνήσει και έμεινε οριστικά εκτός Ευρώπης!
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr