Eurovision: Tο θρυλικό «S.A.G.A.P.O» του Ρακιντζή γίνεται viral σε διαφήμιση (vid)
Ο γνωστός τραγουδιστής αποδεικνύει για ακόμη μία φορά πως έχει αρκετό χιούμορ🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Μιχάλης Ρακιντζής (Φωτογραφία: NDP)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/197b1fd1-fbfe-40ff-9f21-321ae9cab577.jpg)
Πρωταγωνιστής της νέας διαφημιστικής καμπάνιας των Pringles είναι ο Μιχάλης Ρακιντζής, ο οποίος ποτέ δεν σταματάει να μας εκπλήσσει. Ο γνωστός τραγουδιστής αποδεικνύει για ακόμη μία φορά ότι έχει αρκετό χιούμορ.
Στη διαφήμιση πρωταγωνιστεί ο ίδιος, ξυπνώντας μνήμες από τη συμμετοχή του στη Eurovision με το αγγλόφωνο τραγούδι «S.A.G.A.P.O.». Μαζί του ένας νεαρός που κάνει μπάνιο, μια κοπέλα που οδηγάει και μια παρέα που διασκεδάζουν με καραόκε σε έναν κήπο σπιτιού.
Ο Μιχάλης Ρακιντζής εμφανίζεται ξαφνικά μπροστά τους και τους δίνει τις απαραίτητες συμβουλές για να πουν το τραγούδι σωστά.
Το Μάιο του 2002, ο Μιχάλης Ρακιντζής ανέβηκε στη σκηνή της Eurovision με την χαρακτηριστική ενδυμασία και τη φουτουριστική χωρογραφία, τραγουδώντας τον «μαγικό κωδικό» που δεν ήταν άλλος από το «S.A.G.A.P.O». Η Ευρώπη φάνηκε να μην είναι έτοιμη για αυτό το κομμάτι και μας έδωσε την 17η θέση. Το τραγούδι, όμως, αγαπήθηκε ιδιαίτερα από το ελληνικό κοινό. Ο ευρωπαϊκός μουσικός διαγωνισμός είχε διοργανωθεί στο Ταλίν της Εσθονίας.
Τραμπ: Περισσότερα από 20 όπλα κατείχε ο πατέρας του επίδοξου δολοφόνου - Οι θεωρίες για τα εκρηκτικά που βρέθηκαν στο αυτοκίνητο
Φρέντι Μπελέρης: Αναλαμβάνει επίσημα τα καθήκοντά του ως ευρωβουλευτής – «Πονοκέφαλος» για την Αλβανία η ασυλία του
Έρευνα: Υψηλά ποσοστά απορρόφησης στην αγορά εργασίας για τους απόφοιτους της ΑΣΟΕΕ - Εργάζονται 8 στους 10
Συνεχίζει την επέλαση του ο καύσωνας - Πού θα αγγίξει ο υδράργυρος τους 42 βαθμούς Κελσίου
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr