Αλέξης Γεωργούλης: Παρά την εκλογή μου, θα παραμείνω εύθυμος
Το βίντεο κλείνει με τον Αλέξη Γεωργούλη να προαναγγέλλει ότι «για τον καιρό θα τα πούμε μια άλλη φορά»🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Αλέξης Γεωργούλης και Γιώργος Παρτσαλάκης (Φωτογραφία: NDP)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/a06f0c2b-305d-4c2a-b407-8bc8cf5bbb80.jpg)
«Εύθυμος» θα παραμείνει ο Αλεξης Γεωργούλης μετά την εκλογή του ως ευρωβουλευτής με τον ΣΥΡΙΖΑ, όπως αναφέρει σε ανάρτησή του στο Instagram. «Δεν θα αλλάξω με την εκλογή μου. Δεν θα βάλω ένα σοβαροφανές προσωπείο για να σας το παίξω σπουδαίος και απόμακρος», γράφει ο Αλέξης Γεωργούλης στην ανάρτησή του, στην προσπάθειά του να εξηγήσει και τις προηγούμενες τουριστικού τύπου αναρτήσεις του από τις Βρυξέλλες.
Στο βίντεο που ανήρτησε στο Instagram ο ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ μιλά σε πρώτο πληθυντικό και αναφέρει χαρακτηριστικά: «Ελπίζω να καταφέρουμε να σας εκπροσωπήσουμε επάξια και τους 162.974 που μας ψηφίσατε και όσους δεν μας ψηφίσατε».
Επιχειρώντας, μάλιστα, να δικαιολογήσει τις προηγούμενες αναρτήσεις του σημειώνει ότι μέχρι τις 2 Ιουλίου είναι περίοδος προσαρμογής για τους νέους ευρωβουλευτές «πράγμα που σημαίνει ότι μας δίνεται χρόνος να εγκλιματιστούμε, χρόνος για να γελάσουμε και να ξεκουραστούμε».
Το βίντεο κλείνει με τον Αλέξη Γεωργούλη να προαναγγέλλει ότι «για τον καιρό θα τα πούμε μια άλλη φορά».
Τραμπ: Περισσότερα από 20 όπλα κατείχε ο πατέρας του επίδοξου δολοφόνου - Οι θεωρίες για τα εκρηκτικά που βρέθηκαν στο αυτοκίνητο
Φρέντι Μπελέρης: Αναλαμβάνει επίσημα τα καθήκοντά του ως ευρωβουλευτής – «Πονοκέφαλος» για την Αλβανία η ασυλία του
Έρευνα: Υψηλά ποσοστά απορρόφησης στην αγορά εργασίας για τους απόφοιτους της ΑΣΟΕΕ - Εργάζονται 8 στους 10
Συνεχίζει την επέλαση του ο καύσωνας - Πού θα αγγίξει ο υδράργυρος τους 42 βαθμούς Κελσίου
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr