Άλκηστις Πρωτοψάλτη για Έβρο: Ευχαριστώ από τα βάθη της ψυχής μου «όσους φυλάνε Θερμοπύλες»
Η ανάρτηση που έκανε στα social media🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Άλκηστις Πρωτοψάλτη (Copyright: Papadakis Press)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/8164f8e3-c2cf-47ad-b162-c1e6da8d516e.jpg)
Με μία δημοσίευση στο προσωπικό της προφίλ στο Instagram, η Άλκηστις Πρωτοψάλτη θέλησε να στείλει το δικό της μήνυμα συμπαράστασης, εκφράζοντας δημόσια τη στήριξη της στις ελληνικές ένοπλες δυνάμεις κατά το δύσκολο έργο που επιτελούν τις τελευταίες μέρες, φυλάσσοντας τα ελληνοτουρκικά σύνορα.
«Ένα ευχαριστώ από τα βάθη της ψυχής μου στα παιδιά μας που "φυλάσσουν Θερμοπύλες". Απ'ότι διαφαίνεται θα είναι μία "πράξη" διαρκείας από τον Έβρο μέχρι το Καστελόριζο... Είμαστε όμως μαθημένοι να υπερασπιζόμαστε την Ελλάδα, κι αυτή τη φορά δεν θα είμαστε 300 θα είμαστε μια γροθιά. Σταθερά προσηλωμένοι στα ιδανικά μας και στον πολιτισμό μας. Δίκαιοι... Σαν έτοιμοι από καιρό...» έγραψε η δημοφιλής τραγουδίστρια.
Διαβάστε ακόμη
Άφαντοι οι σαμποτέρ του σιδηροδρομικού δικτύου στο Παρίσι - «Τρέχουν» οι έρευνες των Αρχών
Οι Gojira έγραψαν Ιστορία: Όταν η metal μπήκε στους Ολυμπιακούς Αγώνες και... αποκεφάλισε Αντουανέτες — Η μπάντα-προστάτης του περιβάλλοντος
Πρώτο στην προτίμηση των νεοεισερχόμενων φοιτητών το Οικονομικό Πανεπιστήμιο της Αθήνας - Ποια τμήματα τους προσελκύουν
Η στιγμή που ο Γιάννης Αντετοκούνμπο εντοπίζει τη μητέρα του στο πλήθος που έβλεπε την Τελετή Έναρξης
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr