Ανδρέας Μπάρκουλης: Η Άννα Φόνσου δημιούργησε σινεμά στη μνήμη του
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![AP photo](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/17510308-a86e-4fd8-ad34-3ca2336b611c.jpg)
Με μία ανάρτηση στα social media, η Άννα Φόνσου ενημέρωσε τους διαδικτυακούς της φίλους ότι δημιουργήσε το Cine «Ανδρέας Μπάρκουλης». Είναι γνωστό ότι η ίδια διατηρούσε στενή φιλία με τον ηθοποιό, ο οποίος έφυγε από τη ζωή πριν από μερικά χρόνια.
«Πάντα ήθελα να κάνω κάτι για τον Ανδρέα Μπάρκουλη. Για τον δικό μου Ανδρέα. Τον φίλο μου. Πέρασα πολλές νύχτες ξάγρυπνη να σκέφτομαι τι θα μπορούσα να φτιάξω για να μείνει η θύμησή του για πάντα στο Σπίτι του Ηθοποιού. Στο σπίτι του. Καθώς ήταν από τους πρώτους που έμειναν εδώ. Έτσι έφτιαξα το Cine Ανδρέας Μπάρκουλης. Με τη βοήθεια ενός φίλου που δεν θέλει ν' ακουστεί τ' όνομά του. Ανδρέα σ’ αγαπώ. Η Άννα σου» έγραψε στη λεζάντα της ανάρτησης.
Διαβάστε ακόμη
Πηγές ΝΔ: Συγγνώμη Κασσελάκη σε Συραγγέλα για Πολάκη - «Ήταν υποκριτική»
Τι συζητήθηκε στο Μαξίμου για την άνοδο των τιμών χονδρικής του ηλεκτρικού ρεύματος: Ανακοινώσεις εντός των επόμενων ημερών
Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Κορυφώνεται το κύμα καύσωνα Τετάρτη και Πέμπτη με 43αρια
Θύμα φάρσας στη Μύκονο ο Ματ Ντέιμον - Εκκενώθηκαν μαγαζιά λόγω προειδοποιήσης για βόμβα
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr