Ο Τζέραρντ Μπάτλερ στην Αθήνα για την αφή της Ολυμπιακής Φλόγας
Ο ηθοποιός θα τρέξει στις 13 Μαρτίου από τον Μυστρά μέχρι τη Σπάρτη ως λαμπαδηδρόμος🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Τζέραρντ Μπάτλερ και Ρόη Δανάλη Aποστολοπούλου (Copyright: NDP)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/310486aa-cbdd-42ed-969b-f8d943a4a2f6.jpg)
Ο ηθοποιός του Χόλιγουντ, Τζέραρντ Μπάτλερ (Gerard Butler), έφθασε στην Αθήνα, με αφορμή την αφή της Ολυμπιακής Φλόγας. Στο αεροδρόμιο τον υποδέχτηκε η Ρόη Δανάλη Aποστολοπούλου, η οποία έχρισε επίτιμη πρέσβη της Σπάρτης ο νέος δήμαρχος της πόλης Πέτρος Δούκας και ζήτησε τη συμβολή της στην ανάδειξη της περιοχής.
Η κυρία Δανάλη Αποστολοπούλου με αφορμή τη διέλευση της Ολυμπιακής φλόγας από την ιστορική πόλη της Σπάρτης για πρώτη φορά στη σύγχρονη ιστορία της, είχε την ιδέα και την πρωτοβουλία να προσκαλέσει τον Τζέραρντ Μπάτλερ να τρέξει στις 13 Μαρτίου από τον Μυστρά μέχρι τη Σπάρτη ως λαμπαδηδρόμος, ο οποίος και απεδέχθη με μεγάλη χαρά.
![1d8a6924_1.jpg 1d8a6924_1.jpg](/sites/default/files/images/2020/03/1d8a6924_1.jpg)
![1d8a6910_1.jpg 1d8a6910_1.jpg](/sites/default/files/images/2020/03/1d8a6910_1.jpg)
![1d8a6884_1.jpg Τζέραρντ Μπάτλερ](/sites/default/files/images/2020/03/1d8a6884_1.jpg)
Διαβάστε ακόμη
Πηγές ΝΔ: Συγγνώμη Κασσελάκη σε Συραγγέλα για Πολάκη - «Ήταν υποκριτική»
Τι συζητήθηκε στο Μαξίμου για την άνοδο των τιμών χονδρικής του ηλεκτρικού ρεύματος: Ανακοινώσεις εντός των επόμενων ημερών
Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Κορυφώνεται το κύμα καύσωνα Τετάρτη και Πέμπτη με 43αρια
Θύμα φάρσας στη Μύκονο ο Ματ Ντέιμον - Εκκενώθηκαν μαγαζιά λόγω προειδοποιήσης για βόμβα
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr