#Μένουμε_σπίτι - Το ξεκαρδιστικό βίντεο της Finos Film: Υπομονή και χαίρεται!
Η Finos Film με το σύνθημα «Μένουμε Σπίτι» μάς χαρίζει χιουμοριστικά βίντεο στο Instagram - Hashtag #Υπομονή🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Finos Film](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/c4efe54c-c31f-4e75-89a2-7986c19d4aad.jpg)
Οι ημέρες του «Μένουμε Σπίτι» λόγω κορονοϊού προχωρούν και ένας από τους τρόπους να περάσουν λιγότερο δύσκολα είναι το γέλιο. Οι άνθρωποι της Finos Film το ξέρουν καλά, αφού με τις ταινίες τους ακόμα και σήμερα κάνουν τον κόσμο λίγο πιο ανάλαφρο.
Το πρώτο βίντεο της... καραντίνας λόγω κορονοϊού, είναι ένα μοντάζ με σκηνές από την κωμωδία «Για ποιον χτυπά η… κουδούνα» (1968), στην οποία πρωταγωνιστές ήταν οι αξέχαστοι κωμικοί ηθοποιοί Διονύσης Παπαγιαννόπουλος και Κώστας Βουτσάς. Στο βίντεο βλέπουμε τον Παπαγιαννόπουλο στο ρόλο του «φαληρισμένου» εργοστασιάρχη Απόστολου Λαμπιρίκου. Οι ατάκες: «Τι να κάνετε; Υπομονή και χαίρετε» και «Τώρα τι γίνεται βγαίνω ή μένω;» είναι χαρακτηριστικές.
Σε άλλο βίντεο που ανατήθηκε από τη Finos Film ένας άλλος πολυαγαπημένος ηθοποιός, ο Θανάσης Βέγγος γράφει «Ημερολόγιο Καταστρώματος» αποκλεισμένος ναυαγός πάνω σε μια σχεδία.
Νέα μέτρα για την ακρίβεια στο ρεύμα προανήγγειλε ο Μητσοτάκης: Έκτακτο τέλος στους παραγωγούς ενέργειας για επιδότηση τον Αύγουστο
Πειραιάς: Εμπλεκόμενος στην δολοφονία Λυγγερίδη ο 20χρονος σύντροφος της ανήλικης που μαχαίρωσε 19χρονη
ΗΠΑ: Εκτός περιμέτρου ασφαλείας το κτίριο από το οποίο ο δράστης πυροβόλησε τον Τραμπ - «Παταγώδης αποτυχία»
Ιστορική στιγμή: Η σπανιότερη φάλαινα στον κόσμο μπορεί να ξεβράστηκε σε παραλία - Δεν την είχε συναντήσει ποτέ άνθρωπος
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr