#Μένουμε_σπίτι - Το ξεκαρδιστικό βίντεο της Finos Film: Υπομονή και χαίρεται!
Η Finos Film με το σύνθημα «Μένουμε Σπίτι» μάς χαρίζει χιουμοριστικά βίντεο στο Instagram - Hashtag #Υπομονή🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Finos Film](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/c4efe54c-c31f-4e75-89a2-7986c19d4aad.jpg)
Οι ημέρες του «Μένουμε Σπίτι» λόγω κορονοϊού προχωρούν και ένας από τους τρόπους να περάσουν λιγότερο δύσκολα είναι το γέλιο. Οι άνθρωποι της Finos Film το ξέρουν καλά, αφού με τις ταινίες τους ακόμα και σήμερα κάνουν τον κόσμο λίγο πιο ανάλαφρο.
Το πρώτο βίντεο της... καραντίνας λόγω κορονοϊού, είναι ένα μοντάζ με σκηνές από την κωμωδία «Για ποιον χτυπά η… κουδούνα» (1968), στην οποία πρωταγωνιστές ήταν οι αξέχαστοι κωμικοί ηθοποιοί Διονύσης Παπαγιαννόπουλος και Κώστας Βουτσάς. Στο βίντεο βλέπουμε τον Παπαγιαννόπουλο στο ρόλο του «φαληρισμένου» εργοστασιάρχη Απόστολου Λαμπιρίκου. Οι ατάκες: «Τι να κάνετε; Υπομονή και χαίρετε» και «Τώρα τι γίνεται βγαίνω ή μένω;» είναι χαρακτηριστικές.
Σε άλλο βίντεο που ανατήθηκε από τη Finos Film ένας άλλος πολυαγαπημένος ηθοποιός, ο Θανάσης Βέγγος γράφει «Ημερολόγιο Καταστρώματος» αποκλεισμένος ναυαγός πάνω σε μια σχεδία.
Η δέσμευση Μητσοτάκη για επιδότηση στο ρεύμα και οι αιχμές: Τα μηνύματα για Βόρεια Μακεδονία και Κυπριακό
«Πονοκέφαλος» τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια: Πόσο πιο ακριβά είναι σε σχέση με πέρυσι - Πού θα κάνουν τελικά διακοπές οι Έλληνες
Χρόνια πίσω η Ελλάδα στη διαχείριση αποβλήτων: Πώς κινδυνεύει να παγιδευτεί στα «δίχτυα» της κοστοβόρου καύσης
Καθημερινές ιστορίες εργασιακής τρέλας: Ο εργοδότης της κατέβαλλε αποζημίωση γιατί έβηξε σκόπιμα πάνω της κατά την πανδημία
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr