Live Άρης - Αραράτ: Η καθοριστική ρεβάνς των Κίτρινων στο Κλ. Βικελίδης

03.08.2023 23:20

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας

03.08.2023 23:19

Συνεχίζουμε με πέντε ομάδες

Η Ελλάδα μπαίνει πλέον με πέντε ομάδες στον τρίτο προκριματικό γύρο καθώς έρχονται να προστεθούν σε ΠΑΟ, ΠΑΟΚ και Άρη, η ΑΕΚ και ο Ολυμπιακός.

03.08.2023 23:18

Τρίτη πρόκριση για το ελληνικό ποδόσφαιρο

Μετά τον Παναθηναϊκό που πέρασε την Ντνίπρο και τον ΠΑΟΚ που πέρασε την Μπεϊτάρ, ήρθε η σειρά του Άρη για να τριτώσει το καλό για το ελληνικό ποδόσφαιρο.

03.08.2023 23:17

Τέλος στο Βικελίδης

Ο Άρης νικάει 1-0 την Αραράτ και παίρνει το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

03.08.2023 23:12

90+1' Άρης - Αραράτ 1-0

03.08.2023 23:08

87' Αλλαγή

Χριστοδουλόπουλος αντί Μορον για τον Άρη

03.08.2023 23:01

Προβάδισμα ο Άρης

Ο Άρης πλέον έχει προβάδισμα πρόκρισης...

80' Άρης - Αραράτ 1-0

Γκοοοολ! Ο Άρης ανοίγει το σκορ με τον Φαμπιάνο να εκτελεί με το κεφάλι έχοντας βγει στην πλάτη της άμυνας της Αραράτ.

03.08.2023 22:53

73' Άρης - Αραράτ 0-0

Απομένει ένα 20λεπτο... Κι αυτή τη στιγμή οδεύουμε σε παράταση αν δεν μπει γκολ.

Cooling Break

Οι παίκτες δροσίστηκαν και το παιχνίδι άρχισε ξανά στο Βικελίδης.

03.08.2023 22:42

Αλλαγές στο Βικελίδης

61' Πάβισιστς αντί Ρουπ και Μβοντό αντί Τζούρασεκ.

03.08.2023 22:36

Αξιζε την πρόκριση

Ο ΠΑΟΚ στην επόμενη φάση, όπου θα αντιμετωπίσει την Χάιντουκ. Άξιζε την πρόκριση ο Δικέφαλος και την πήρε.

03.08.2023 22:35

Μεγάλη πρόκριση

Αγχώθηκε είναι η αλήθεια αλλά ο ΠΑΟΚ παίζοντας με δέκα παίκτες απ' το 40' όχι μόνο άντεξε αλλά πανηγύρισε και μια μεγάλη και ευρεία νίκη με 1-4.

Τέλος στο Ισραήλ!

Ο ΠΑΟΚ πήρε μια σπουδαία πρόκριση επικρατώντας 1-4

03.08.2023 22:34

Απίθανος Κωνσταντέλιας!

1-4 ο ΠΑΟΚ στο 96'. Θαυμάσια συνεργασία Τσιγγάρα - Κωνσταντέλια και ο μικρός βγαίνει τετ α τετ και σκάβει θαυμάσια την μπάλα σκοράροντας!

03.08.2023 22:31

Τρομερός Κωνσταντέλιας

Αδιανόητη η ντρίμπλα του Κωνσταντέλια! Μαγική! Κι ας μη  το πέτυχε ο ίδιος, το γκολ ανήκει ουσιαστικά στον μικρό.

03.08.2023 22:30

90+1' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 1-3

Γκοοοοοολ! Το τελείωσε ο ΠΑΟΚ! Τρομερή ενέργεια του Κωνσταντέλια. Με μαγική ντρίμπλα, βγήκε μόνος απέναντι στον γκολκίπερ της Μπεϊτάρ, σούταρε απέκρουσε, αλλά στην προσπάθειά του να απομακρύνει ο Τομάς στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

03.08.2023 22:28

Έξτρα χρόνος

Έξι λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο Ισραήλ. Παίζεται το 1ο.

03.08.2023 22:27

Άρχισε το β' ημίχρονο στο Κλ. Βικελίδης

Με αλλαγή αρχίζει ο Τερζής. Σαβέριο αντί Μενέντες

03.08.2023 22:24

85' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 1-2

Η αγωνία στο αποκορύφωμα στην Ιερουσαλήμ. Με αυτό το σκορ ο ΠΑΟΚ είναι στον επόμενο γύρο. Η Μπεϊτάρ κυνηγά το γκολ που θα στείλει το ματς στην παράταση. Ο Δικέφαλος ψάχνει το γκολ που θα τελειώσει την πρόκριση.

03.08.2023 22:19

80' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 1-2

Απομένει ένα δεκάλεπτο για τα 90' αλλά σίγουρα θα υπάρξει έξτρα χρόνος λόγω των διακοπών.

03.08.2023 22:17

79' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 1-2

Νέα τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντέλιας έβγαλε καταπληκτική ασίστ για τον Σαμάτα, ο οποίος όμως νικήθηκε στο τετ α τετ απ' τον γκολκίπερ της Μπεϊτάρ

03.08.2023 22:15

77' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 1-2

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ αλλά το σουτ του Τσιγγάρα έφυγε πάνω απ' τα δοκάρια.

03.08.2023 22:14

Αλλαγή ΠΑΟΚ

76' Κωνσταντέλιας αντί Ζίβκοβιτς, που δεν μπορεί να συνεχίσει.

03.08.2023 22:11

Όταν άνοιξαν τα ποτιστικά

03.08.2023 22:09

71' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 1-2

Η Μπεϊτάρ απειλεί με τον Φράιντεϊ αλλά ο Κοτάρσκι είναι εκεί και αποκρούει. Ήταν καλή η συνεργασία των Ισραηλινών που βγήκαν έξυπνα στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ

03.08.2023 22:07

Η εικόνα του ματς

Ούτε μία φάση δεν έχει ο Άρης που αδυνατεί να απειλήσει. Η Αραράτ είναι επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις κι έχει μια κλασική ευκαιρία αλλά ο Κουέστα κράτησε το μηδέν για τον Αρη.

03.08.2023 22:06

Τέλος ημιχρόνου στο Βικελίδης

Άρης - Αραράτ 0-0

45' Άρης - Αραράτ 0-0

Οδεύει προς φινάλε το ημίχρονο στο Βικελίδης. Χωρίς γκολ και χωρίς μεγάλη φάση ο Άρης.

03.08.2023 22:05

Απίθανα πράγματα στο Ισραήλ

Άνοιξαν πάλι τα ποτιστικά στο γήπεδο!

03.08.2023 22:04

66' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 1-2

Σκοράρει η Μπεϊτάρ με τον Σούα αλλά ο βοηθός σηκώνει τη σημαία για οφσάιντ. Είναι ορθή η απόφαση καθώς ο επιθετικός ήταν εκτεθειμένος.

03.08.2023 22:03

65' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 1-2

Το πότισαν το χορτάρι, έκλεισαν τα μπεκ και άρχισε ξανά το ματς...

03.08.2023 22:01

Ποτίσματος συνέχεια...

Συνεχίζεται το... πότισμα σε όλο το γήπεδο! Αντί να κλείσουν τα μπεκ, άνοιξαν απ' άκρη σε άκρη. Απίθανα πράγματα στην Ιερουσαλήμ.

62' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 1-2

Άνοιξαν τα ποτιστικά στον αγωνιστικό χώρο! Διακοπή στο ματς.

03.08.2023 21:59

Αλλαγή

Ο Σαμάτα στη θέση του Τόμας για τον ΠΑΟΚ στο 61'

03.08.2023 21:58

Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τον ΠΑΟΚ

Οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ φωνάζουν για πέναλτι σε μαρκάρισμα εντός περιοχής στον Νάρεϊ.

03.08.2023 21:56

35' Αρης - Αραράτ 0-0

Η Αραράτ έχει μπλοκάρει τον Άρη και δείχνει επικίνδυνη στο transition. Οι Κίτρινοι έχουν την κατοχή μεν, δεν απειλούν δε.

03.08.2023 21:54

Αλλαγή

56' Ο τραυματίας Ασκενάζι αφήνει τη θέση του για τον Τόμας. Αναγκαστική αλλαγή για την Μπεϊτάρ

03.08.2023 21:50

30' Άρης - Αραράτ 0-0

Προσπαθεί να απειλήσει ο Άρης. Ανεβάζει την πίεση.

52' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 1-2

Έχει μπει με διάθεση και αποφασιστικότητα στο γήπεδο η Μπεϊτάρ. Ο ΠΑΟΚ ψάχνει λύση στο πρες των Ισραηλινών.

03.08.2023 21:46

Δύο αλλαγές

46' Κουλιεράκης αντί Μιχαηλίδη για τον ΠΑΟΚ και Νικολαέσκου αντί Γιόνα για την Μπεϊτάρ

03.08.2023 21:45

46' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 1-2

Άρχισε το β' ημίχρονο στο Ισραήλ

03.08.2023 21:39

20' Αρης - Αραράτ 0-0

Σουτ του Πάλμα άουτ

03.08.2023 21:37

18' Άρης - Αραράτ 0-0

Τεράστια ευκαιρία για την Αραράτ καθώς ο Γιένε βγήκε τετ α τετ με τον Κουέστα αλλά ο Ισπανός σώζει τον Άρη.

03.08.2023 21:33

14' Άρης - Αραράτ 0-0

Ο Άρης έχει τον έλεγχο στο ματς αλλά η Αραράτ δείχνει επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις.

03.08.2023 21:27

Τέλος ημιχρόνου στο Ισραήλ

Λήξη στην Ιερουσαλήμ. Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 1-2.

03.08.2023 21:24

45+7' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 1-2

Γκολ για την Μπεϊτάρ. Ο Φράιντεϊ με κεφαλιά μειώνει σε 1-2 και ξαναβάζει τους Ισραηλινούς στο παιχνίδι.

03.08.2023 21:19

1' Άρης - Αραράτ 0-0

Άρχισε το ματς στο Κλ. Βικελίδης.

03.08.2023 21:17

45+2 Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 0-2

Γκοοοοολ! 0-2 ο ΠΑΟΚ! Έκρυψαν την μπάλα οι παίκτες του Δικεφάλου. Τρομερή συνεργασία του Ζίβκοβιτς με τον Τόμας, ο οποίος εκτέλεσε από κοντά.

03.08.2023 21:15

Αλλαγή ΠΑΟΚ

44' ο Τσιγγάρας στη θέση του Τάισον.

03.08.2023 21:14

43' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 0-1

Ο ΠΑΟΚ κρατάει το προβάδισμα αλλά έμεινε με δέκα παίκτες στο γήπεδο.

03.08.2023 21:13

42' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 0-1

Αποκρούει ο τρομερός Κοτάρσκι! Ο Σούα εκτέλεσε δυνατά και στο πλάι αλλά ο Κροάτης γκολκίπερ πραγματοποιεί καταπληκτική επέμβαση!

03.08.2023 21:12

Πέναλτι για την Μπεϊτάρ και κόκκινη για τον ΠΑΟΚ

40' Λάθος πάσα του Σβαμπ προς τα πίσω, αναγκάζει τον Αουγκούστο για να αποτρέψει τον Σούα που θα έβγαινε απέναντι στον Κοτάρσκι να ανατρέψει τον άσο της Μπεϊτάρ. Ο διαιτητής δείχνει και την κόκκινη στον Βραζιλιάνο.

03.08.2023 21:07

36' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 0-1

Αγγίζει το 0-2 ο ΠΑΟΚ αλλά ο γκολκίπερ της Μπεϊτάρ απέκρουσε το επικίνδυνο σουτ του Νάρεϊ.

Επόμενος αντίπαλος

Ο νικητής του ζευγαριού αυτού θα βρει μπροστά του την Ντινάμο Κιέβου.

03.08.2023 21:06

Δέκα λεπτά για το ματς του Άρη

Αντίστροφη μέτρηση και για τη σέντρα στο ματς του Άρη με την Αραράτ.

03.08.2023 21:05

33' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 0-1

Πρώτη απειλή για την Μπεϊτάρ από στατική φάση αλλά η κεφαλιά του Φράιντεϊ πέρασε άουτ.

03.08.2023 21:03

Κίτρινη

Κίτρινη στον Μιχαηλίδη.

03.08.2023 21:01

30' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 0-1

Έπειτα από ένα 30λεπτο στο ματς ο ΠΑΟΚ έχει τον απόλυτο έλεγχο, έχει και το υπέρ του 1-0. Η Μπεϊτάρ δεν έχει... πατήσει καν στην περιοχή του Δικεφάλου.

03.08.2023 20:52

21' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 0-1

Αρχίζει ξανά το παιχνίδι...

03.08.2023 20:51

Ο διαιτητής κάλεσε τους αρχηγούς

Φώναξε τους αρχηγούς ο διαιτητής και τους μιλάει.

03.08.2023 20:50

Τρίτη διακοπή

Είναι η τρίτη διακοπή στο ματς για τον ίδιο λόγο. Αυτή τη φορά όμως είναι πολύ πιο σοβαρή η κατάσταση καθώς το αντικείμενο χτύπησε τον παίκτη του ΠΑΟΚ. Γίνονται συστάσεις απ' τα μεγάφωνα.

03.08.2023 20:48

Νέα διακοπή

Κι άλλο αντικείμενο στον αγωνιστικό χώρο. Χτυπάει τον Νάρεϊ στο κεφάλι. Διακόπτεται ξανά το ματς.

03.08.2023 20:47

15' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 0-1

Λανθασμένη επιλογή για τον αμυντικό της Μπεϊτάρ, αλλά μεγάλη είναι και η ευθύνη του γκολκίπερ ο οποίος είχε αφήσει εκτεθειμένο όλο το τέρμα του. Ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε το δώρο και πήρε από νωρίς προβάδισμα πρόκρισης. Ιδανικό ξεκίνημα για τον Δικέφαλο.

03.08.2023 20:43

12' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 0-1

Γκοοοολ! 1-0 ο ΠΑΟΚ! Με απίστευτο τρόπο ο Δικέφαλος ανοίγει το σκορ. Ο Γκότλιμπ έκανε γύρισμα προς τον τερματοφύλακα της ομάδας του αλλά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

03.08.2023 20:42

10' Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 0-0

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά. Χωρίς φάση το ματς. Ο ΠΑΟΚ έχει συντριπτικά υπέρ του την κατοχή αλλά η Μπεϊτάρ αμύνεται μαζικά. Όλοι οι Ισραηλινοί παίζουν πίσω απ' την μπάλα...

03.08.2023 20:39

Η 11άδα του Άρη

Την ίδια ώρα έγινε γνωστή η 11άδα του Άρη.

Άρης: Κουέστα, Εμπακατά, Φαμπιάνο, Οντουμπάτζο, Φεράρι Τζούρασεκ, Νταρίντα, Ρούπ, Μενέντεζ, Πάλμα, Μορόν.

03.08.2023 20:36

Αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο απ' την εξέδρα

Ο διαιτητής διακόπτει προσωρινά το ματς καθώς οπαδοί της Μπεϊτάρ εκτόξευσαν στον αγωνιστικό χώρο ένα ποτήρι κι έναν αναπτήρα προς την πλευρά που βρίσκονταν Νάρεϊ και Ζίβκοβιτς πριν απ' την εκτέλεση ενός φάουλ. Τα παρέδωσε στον τέταρτο.

Ενδεκάδες

Μπεϊτάρ: Σίλβα, Μπίτον, Ντγκάνι, Κριέφ, Γκότλιμπ, Μορόζοφ, Ασκενάζι, Αζάρια, Γιόνα, Φράιντεϊ, Σούα

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Κεντζιόρα, Εκόνγκ, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Σβαμπ, Αουγκούστο, Νάρεϊ, Ζίβκοβιτς, Τάισον, Τόμας

Ακολουθεί ο Άρης

Στις 21.15 θα κάνει σέντρα και η αναμέτρηση του Άρη με την Αραράτ στο Κλ. Βικελίδης. Ισόπαλο έληξε κι αυτό το ματς (1-1), ως εκ τούτου και οι Κίτρινοι θέλουν μόνο νίκη για την πρόκριση. Θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη κι αυτού του αγώνα μέσα απ' το live blog του ethnos.gr

03.08.2023 20:27

Η εξέδρα των φίλων του ΠΑΟΚ

Στο γήπεδο βρίσκονται και 70 οπαδοί του ΠΑΟΚ που στηρίζουν την ομάδα τους. Προηγουμένως βρέθηκαν έξω από το ξενοδοχείο του συλλόγου για να εμψυχώσουν τους παίκτες.

03.08.2023 20:26

Ισχυρή έδρα

Το γήπεδο είναι κατάμεστο και οι οπαδοί της Μπεϊτάρ έχουν δημιουργήσει μια εκρηκτική ατμόσφαιρα.

03.08.2023 20:25

Δύο αλλαγές ο Λουτσέσκου

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου προχώρησε σε δύο αλλαγές σε σχέση με το πρώτο ματς. Ο Αουγκούστο στη θέση του Τσιγγάρα και ο Νάρεϊ στη θέση του Κωνσταντέλια.

Μονόδρομος η πρόκριση

Το σκορ του πρώτου αγώνα στην Τούμπα έληξε ισόπαλο χωρίς γκολ (0-0). Άρα ο Δικέφαλος χρειάζεται μόνο νίκη για να προκριθεί καθώς τα εκτός έδρας γκολ δεν δίνουν πλεονέκτημα πια.

03.08.2023 20:20

Σέντρα και κανάλι

Κάνουμε αρχή με το ματς του ΠΑΟΚ με την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ στο Ισραήλ. Η σέντρα είναι στις 20.30 με τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports2.

03.08.2023 20:18

Καλησπέρα σας

Θα παρακολουθήσουμε τις αναμέτρησεις του ΠΑΟΚ και του Άρη για τον 2ο προκριματικό του Conference League. Ματς τελικοί και για τους δύο καθώς δεν υπάρχει... δεύτερη ευκαιρία.

03.08.2023 20:15

Το ελληνικό ποδόσφαιρο δίνει διπλή ευρωπαϊκή μάχη στο Conference League με παιχνίδια «τελικούς». Ο ΠΑΟΚ φιλοξενείται στην έδρα τής Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (20.30, Novasports 1) στη ρεβάνς του 0-0 της Τούμπας και ο Άρης υποδέχεται την Αραράτ στο Κλ. Βικελίδης (21.15, Novasports Prime) στον επαναληπτικό του 1-1 στην Αρμενία...