Αγγλία - Ελβετία

Η Αγγλία θα παίξει με την Ελβετία στα προημιτελικά το Σάββατο 6 Ιουλίου στις 19.00 στο Ντίσελντορφ.

30.06.2024 21:39

Μεγάλη πρόκριση της Αγγλίας

Ο Μπέλιγχαμ στο 90+5' με ασύλληπτο ανάποδο ψαλίδι και ο Κέιν στο πρώτο λεπτό της παράτασης (91') έφεραν την ολική ανατροπή στο γκολ του Σραντς απ' το 25'.

30.06.2024 21:38

Λήξη αγώνα

Έληξε! Μεγάλη πρόκριση της Αγγλίας! Νίκη με 2-1 με επική ανατροπή επί της Σλοβακίας.

30.06.2024 21:37

Καθυστερήσεις

Παίζονται οι καθυστερήσεις...

30.06.2024 21:25

Κίτρινη Σλοβακία

108' Κίτρινη Βάβρο

30.06.2024 21:21

Σέντρα στο β' ημίχρονο της παράτασης

Άρχισε το ματς

Αλλαγές Αγγλίας

105' Γκάλαχερ και Κόνσα αντί Κέιν και Μπέλιγχαμ.

30.06.2024 21:18

Τέλος ημιχρόνου παράτασης

Φινάλε στο α' ημίχρονο της παράτασης. Απομένουν 15 λεπτά.

Ευκαιρία Σλοβακία

Στο 105' απειλεί ο Πέκαρικ. Μεγάλη ευκαιρία για τους Σλοβάκους.

30.06.2024 21:17

Το 2-1 του Κέιν

30.06.2024 21:07

Το απίθανο ανάποδο ψαλίδι του Μπέλιγχαμ

30.06.2024 21:03

Γκολ η Αγγλία

Γκοοοοοοοοοοολ! Η Αγγλία το γκολ! Στο 91' η μεγάλη ανατροπή με τον Χάρι Κέιν! Ασύλληπτο! Κεφαλιά ο Τόνεϊ, νέα κεφαλιά του Κέιν και 2-1 η Αγγλία!

1-1 η Αγγλία

Τι γκολάρα έβαλε ο Μπέλιγχαμ στο πιο κρίσιμο σημείο!

30.06.2024 20:54

Γκολ Αγγλία

Γκοοοοοοοοοοοοολ! Ισοφάρισε η Αγγλία στο 95'! Τζουντ Μπέλιγχαμ! Τρομερό ανάποδο ψαλίδι!

Αλλαγή Αγγλίας

94' Τελευταία ελπίδα για την Αγγλία ο Τόνεϊ αντί του Φόντεν.

30.06.2024 20:52

Αλλαγή Σλοβακία

93' Γκιόμπερ αντί Σραντς

30.06.2024 20:50

Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος...

30.06.2024 20:42

Αλλαγές Σλοβακία

81' Μπέρο και Σάουερ αντί Κούτσκα και Ντούντα

30.06.2024 20:41

Ευκαιρία Αγγλία

81' Τρομερή ευκαιρία για την Αγγλία! Σουτάρα του Ράις έξω απ' την περιοχή, η μπάλα στο δοκάρι. Στη συνέχεια ο Κέιν έκανε το γυριστό αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

30.06.2024 20:38

78' Απειλεί η Αγγλία με κεφαλιά του Κέιν. Λίγο έξω η μπάλα.

30.06.2024 20:37

77' Κίτρινη στον Πέκαρικ

30.06.2024 20:35

75' Αγγλία - Σλοβακία 0-1

Απομένουν 15 λεπτά για το φινάλε!

30.06.2024 20:34

Διακοπή

Cooling break στο ματς με αφορμή τον τραυματισμό του Σουσλόφ.

Αλλαγή Αγγλία

66' Πάλμερ αντί Τρίπιερ

30.06.2024 20:20

61' Σουσλόφ και Μπόζενικ αντί Στρέλετς και Χαράσλιν.

30.06.2024 20:19

Το ακυρωθέν γκολ του Φόντεν

30.06.2024 20:16

Παραλίγο να σκοράρει με απίθανο τρόπο η Σλοβακία! Στο 54' ο Στόουνς «κοιμήθηκε» σε μια πάσα στο κέντρο, ο Στρέλετς είδε εκτός θέσης τον Πίκφορντ και σούταρε από μακριά αλλά η μπάλα κατέληξε ελάχιστα άουτ!

30.06.2024 20:12

Ανεβασμένη η Αγγλία

Πιο πιεστική η Αγγλία στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου

30.06.2024 20:11

Άκυρο το γκολ

Υπάρχει οφσάιντ! Ο Φόντεν ήταν εκτεθειμένος. Παραμένει το 1-0 υπέρ της Σλοβακίας.

30.06.2024 20:10

Γκολ Αγγγλία

Γκοοοοολ! Η Αγγλία ισοφαρίζει με τον Φόντεν! Έχει VAR όμως η φάση...

30.06.2024 20:05

Έναρξη β' ημιχρόνου

Άρχισε το β' ημίχρονο.

30.06.2024 19:50

Δίκαιο το 1-0

Καλύτερη η Σλοβακία, τραγική η Αγγλία! Δίκαιο το 1-0 των Σλοβάκων που δημιούργησαν τρεις φάσεις και σκόραραν ένα γκολ. Αντιθέτως οι Άγγλοι δεν έχουν ούτε... μισή ευκαιρία.

30.06.2024 19:49

Τέλος ημιχρόνου

Φινάλε στο 45λεπτο. Αγγλία - Σλοβακία 0-1

30.06.2024 19:46

45+1' Κίτρινη στον Σκρίνιαρ.

30.06.2024 19:37

Το γκολ της Σλοβακίας

30.06.2024 19:33

Τα αποτελέσματα της Σλοβακίας

Η Σλοβακία στον όμιλο είχε νίκη με Βέλγιο (1-0), ήττα από Ουκρανία (1-2) και ισοπαλία με Ρουμανία (1-1).

30.06.2024 19:32

Ξανά πρώτοι γκολ οι Σλοβάκοι

Για τέταρτο σερί ματς σ' αυτό το Euro οι Σλοβάκοι προηγούνται στο σκορ!

30.06.2024 19:31

Αρχισκόρερ ο Σραντς

Ήταν το τρίτο γκολ του Σραντς στο τουρνουά!

30.06.2024 19:30

Η Σλοβακία είχε προειδοποιήσει με δύο ευκαιρίες

30.06.2024 19:25

Γκολ Σλοβακία

Γκοοοοοολ! Η Σλοβακία ανοίγει το σκορ! Στο 25' ο Σραντς βρέθηκε απέναντι στον Πίκφορντ, έπειτα από εξαιρετική ασίστ του Στρέλετς και οι Σλοβάκοι σκοράρουν!

30.06.2024 19:17

Κίτρινη Αγγλία

Τρίτη κίτρινη για τους Άγγλους στο 17'. Ο Μπέλιγχαμ τιμωρείται!

30.06.2024 19:13

Κίτρινη στον Κούτσκα

12' Απειλεί ξανά η Σλοβακία! Μεγάλη ευκαιρία με τον Χαράσλιν, ο οποίος μπήκε απειλητικά στην περιοχή, σούταρε, η μπάλα κόντραρε και στη συνέχεια ο Τρίπιερ απομάκρυνε προ κενής εστίας.

30.06.2024 19:07

Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τους Άγγλους προτού συμπληρωθούν 10 λεπτά! Ο Μέινου αυτή τη φορά.

30.06.2024 19:06

5' Απειλεί η Σλοβακία με διαγώνιο πλασέ του Χάντσκο που καταλήγει ελάχιστα έξω απ' αριστερό δοκάρι του Πίκφορντ.

30.06.2024 19:04

Κίτρινη

3' Νωρίς νωρίς κίτρινη κάρτα στον Γκουέχι.

30.06.2024 19:01

Σέντρα στον αγώνα.

30.06.2024 19:00

Oι ενδεκάδες

Αγγλία: Πίκφορντ, Γουόκερ, Στόουνς, Γκουέχι, Τρίπιερ, Ράις, Μέινου, Μπέλιγχαμ, Σάκα, Φόντεν, Κέιν.

Σλοβακία: Ντουμπράβκα, Πέκαρικ, Βάβρο, Σκρίνιαρ, Χάντσκο, Κούτσκα, Λομπότκα, Ντούντα, Σραντς, Χαράσλιν, Στρέλετς.

30.06.2024 18:57

Ο επόμενος αντίπαλος

Η σέντρα του ματς είναι στις 19.00 με τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ 1. Ο νικητής θα αντιμετωπίσει την Ελβετία το Σάββατο 6 Ιουλίου στις 19.00.

30.06.2024 18:56

Καλησπέρα σας!

Η ώρα της Αγγλίας στη φάση των 16 καθώς αντιμετωπίζει τη Σλοβακία, μία απ' τις εκπλήξεις του τουρνουά μέχρι τώρα...

30.06.2024 18:50

Η Αγγλία αντιμετωπίζει τη Σλοβακία στο τρίτο ματς της φάσης των 16 για το Euro 2024 και ο νικητής θα πάρει το εισιτήριο για τα προημιτελικά, όπου θα αναμετρηθεί με την Ελβετία το Σάββατο 6 Ιουλίου στις 19.00 στο Ντίσελντορφ.