Πάμε σε προημιτελικό που θα είναι σαν τελικός

Και τώρα η Ισπανία θα παίξει με τη Γερμανία στα προημιτελικά. Στη Στουτγκάρδη την Παρασκευή 5 Ιουλίου στις 19.00.

30.06.2024 23:54

Επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί η Ισπανία, ιστορική παρουσία της Γεωργίας

Δυσκολεύτηκε για 38 λεπτά αλλά βρήκε τον δρόμο της και κυριάρχησε της Γεωργίας που ολοκληρώνει την πορεία της στο Euro έχοντας γράψει ιστορία. Πέρασε απ' τον όμιλο και έφτασε στους 16 στην πρώτη της παρουσία σε μεγάλη διοργάνωση!

30.06.2024 23:52

Λήξη αγώνα

Μεγάλη νίκη της Ισπανίας με 4-1 επί της μαχητικής Γεωργίας.

30.06.2024 23:49

Το 3-1 του Γουίλιαμς

30.06.2024 23:41

Γκολ Ισπανία

Γκοοοοοοολ! 4-1 η Ισπανία! Ντάνι Όλμο! Θαυμάσια ενέργεια του άσου της Λειψίας που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με τρομερό τελείωμα.

30.06.2024 23:40

Αλλαγές Ισπανία

81' Μερίνο και Νάβας στη θέση του Ρουίθ και του Καρβαχάλ.

30.06.2024 23:33

Γκοοοοοοοοοοολ! Τώρα μετράει το τέρμα της Ισπανίας! 3-1 ο Νίκο Γουίλιαμς! Απίθανη ατομική ενέργεια, ντρίμπλα και καταπληκτικό τελείωμα!

30.06.2024 23:32

Γκολ η Ισπανία αλλά ακυρώνεται

Γκοοοοοοοολ! 3-1 η Ισπανία! Υψωμένη η σημαία του βοηθού για οφσάιντ! Δεν υπάρχει γκολ!

30.06.2024 23:29

Κίτρινη Γεωργία

71' Κίτρινη στον Νταβιτασβίλι.

30.06.2024 23:28

Γιαμάλ όπως... Κριστιάνο

Ο Γιαμάλ έγινε πρώτος έφηβος μετά τον Κριστιάνο Ρονάλντο που συμπληρώνει δύο ασίστ σε Euro. Ο Κριστιάνο τα είχε καταφέρει το 2004.

30.06.2024 23:25

66' Γκριμάλντο, Οϊαρθάμπαλ αντί Μοράτα και Κουκουρέγια.

30.06.2024 23:22

Αλλαγές Γεωργία

64' Νταβιτασβίλι και Τσιταϊσβίλι αντί Λοκοσβίλι και Τσακβετάτζε.

Ευκαιρία Ισπανία

63' Απειλητικό σουτ του Γιαμάλ καταλήγει άουτ.

30.06.2024 23:20

To 2-1 της Ισπανίας

30.06.2024 23:16

Η έμπνευση του Κβαρατσκέλια

30.06.2024 23:12

Αλλαγή Ισπανία

53' Όλμο αντί Πέδρι

30.06.2024 23:11

Ολική ανατροπή για τους Ισπανούς

Η Ισπανία γύρισε το ματς και είναι πλέον το απόλυτο αφεντικό...

30.06.2024 23:09

Γκολ Ισπανία!

Γκοοοοοοοοολ! 2-1 η Ισπανία! Στο 51' ο Φαμπιάν Ρουίθ σκοράρει με κεφαλιά. Βρέθηκε στο πίσω δοκάρι αμαρκάριστος και δεν έχασε την ευκαιρία. Ωραία σέντρα-ασίστ του Γιαμάλ!

30.06.2024 23:07

Ευκαιρία Γεωργία

Aπίθανη προσπάθεια του Κβαρατσκέλια να σκοράρει πίσω απ' το κέντρο! Λίγο έξω η μπάλα στο 49'.

30.06.2024 23:03

Εναρξη β' ημιχρόνου

Άρχισε το β' ημίχρονο...

30.06.2024 22:50

Η εικόνα του αγώνα

Ωραίο ματς. Η Γεωργία συνεχίζει να εκπλήσσει, όμως η Ισπανία βρήκε το γκολ της ισοφάρισης. Προηγήθηκε η Γεωργία με αυτογκόλ του Λε Νορμάν στο 18', απάντησε η Ισπανία με τον Ρόδρι στου 39'.

30.06.2024 22:48

Τέλος ημιχρόνου

Φινάλε στο α' 45λεπτο. 1-1 το σκορ

30.06.2024 22:45

Κίτρινη κάρτα

44' Κίτρινη στον Μοράτα.

30.06.2024 22:44

Κρίσιμο γκολ για την οικονομία του αγώνα

Η Ισπανία βρήκε γκολ πριν από το φινάλε του ημιχρόνου, κάτι που είναι βέβαιο ότι θα δώσει ηρεμία στο παιχνίδι της.

30.06.2024 22:42

Αλλαγή Γεωργία

41' Αλτουνασβίλι αντί Κιτεϊσβίλι λόγω τραυματισμού.

30.06.2024 22:39

Γκοοοοοοοοοοολ! Ισπανία 1-1! Ο Ρόδρι! Στο 39' καταπληκτικό σουτ απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής απ' τον σπουδαίο χαφ της Μάντσεστερ Σίτι.

30.06.2024 22:36

35' Σουτάρει ο Κουκουρέγια, αποκρούει ο Μαμαρντασβίλι!

30.06.2024 22:34

Η Γεωργία είναι επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις

«Φωτιά» στις αντεπιθέσεις οι Γεωργιανοί!

Βγάζει εκνευρισμό η Ισπανία

Το γκολ της Γεωργίας «χάλασε το μυαλό» των παικτών της Ισπανίας που βγάζουν εκνευρισμό στις επιλογές τους.

30.06.2024 22:29

Το γκολ της Γεωργίας

30.06.2024 22:28

Κυριαρχεί η Ισπανία αλλά...

42 πάσες έχουν ολοκληρώσει οι Γεωργιανοί μέχρι στιγμής, την ώρα που η Ισπανία έχει 238! Κι όμως το σκορ γράφει 0-1

30.06.2024 22:24

Η ευκαιρία της Ισπανίας

30.06.2024 22:21

0-1 η Γεωργία στο 19'

Ήταν μια επικίνδυνη αντεπίθεση της Γεωργίας που άνοιξε ωραία το παιχνίδι της. Ο Κακαμπάτζε έκανε επικίνδυνη σέντρα από τα δεξιά και ο Λε Νορμάντ υπό την πίεση του Κβαρατσκέλια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του!

30.06.2024 22:18

Γκολ Γεωργία!

Γκοοοοοοοοοοοοοοολ! Γεωργίααααααα! 0-1! Απίθανο! Αυτογκόλ Λε Νορμάντ στο 19'!

30.06.2024 22:11

10' Μεγάλη επέμβαση του Μαμαρντασβίλι στην κεφαλιά του Λε Νορμάν έπειτα από κόρνερ του Γιαμάλ.

Οι ενδεκάδες

Ισπανία: Σιμόν, Κουκουρέγια, Λαπόρτ, Λε Νορμάν, Καρβαχάλ, Ρόδρι, Ρουίθ, Πέδρι, Γουίλιαμς, Μοράτα, Γιαμάλ.

Γεωργία: Μαμαρντασβίλι, Λοχοσβίλι, Ντβάλι, Κάσια, Γκβελεσιάνι, Κακαμπάτζε, Κιτεϊσβίλι, Τσακβετάτζε, Κοχορασβίλι, Μικαουτάτζε, Κβαρατσκέλια

30.06.2024 21:58

Ο επόμενος αντίπαλος

Ο νικητής θα παίξει με τη Γερμανία στα προημιτελικά. Την Παρασκευή 5 Ιουλίου στις 19.00 στη Στουτγκάρδη.

30.06.2024 21:57

Καλησπέρα σας!

Ώρα για τον δεύτερο αγώνα της ημέρας για τη φάση των 16. Ισπανία εναντίον Γεωργίας στις 22.00 με τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ1

30.06.2024 21:54

Η Ισπανία και η Γεωργία παίζουν στη φάση των 16 του Euro 2024 για μια θέση στα προημιτελικά. Εκεί ο νικητής θα αναμετρηθεί με τη Γερμανία...