Ραντεβού σε λίγο με το ματς Αυστρία - Τουρκία

Η μαγική ενέργεια του Χάκπο στο 2-0

02.07.2024 20:55

Το 2-0 της Ολλανδίας

Ο αντίπαλος στα προημιτελικά

Η Ολλανδία θα παίξει στα προημιτελικά με τον νικητή του αγώνα που ακολουθεί μεταξύ της Αυστρίας και της Τουρκίας.

02.07.2024 20:54

Τέλος αγώνα

Φινάλε στο ματς! Μεγάλη νίκη της Ολλανδίας με 3-0 επί της Ρουμανίας και πρόκριση στα προημιτελικά.

02.07.2024 20:52

Γκολ Ολλανδία

Γκοοοοοοοολ! 3-0 η Ολλανδία! Τρομερή ατομική προσπάθεια και κούρσα του Μάλεν, ο οποίος τελείωσε ιδανικά τη φάση σκοράροντας για δεύτερη φορά στο ματς.

02.07.2024 20:51

Αλλαγή Ολλανδία

92' Μπλιντ αντί Ντεπάι

02.07.2024 20:47

Αλλαγή Ρουμανία

88' Ολάρου αντί Στάντσιου

02.07.2024 20:45

86' Βέγκχορστ αντί Χάκπο.

02.07.2024 20:42

Γκοοοοοοολ! 2-0 η Ολλανδία! Στο 83' ο Χάκπο έκανε καταπληκτική ατομική ενέργεια πάνω στη γραμμή, έστρωσε στον Μάλεν που έκανε την προβολή και σκόραρε.

02.07.2024 20:41

Το ακυρωθέν γκολ της Ολλανδίας

02.07.2024 20:40

Ευκαιρία Ολλανδία

80' Κι άλλη ευκαιρία για την Ολλανδία. Σουτάρει ο Χάκπο, η μπάλα κοντράρει στον Μάριν και καταλήγει κόρνερ.

02.07.2024 20:34

Η ευκαιρία του Χάκπο

02.07.2024 20:33

73' Μεγάλη ευκαιρία για γκολ! Έξυσε το δοκάρι το σουτ του Φέρμαν.

02.07.2024 20:31

Αλλαγές Ρουμανία

72' Μιχάιλα, Άλιμπετς, Τσικαλντάου στη θέση των Ντράγκους, Μ. Μάριν και Χάτζι

02.07.2024 20:30

Το δοκάρι της Ολλανδίας

02.07.2024 20:29

Αλλαγές Ολλανδία

69' Φέρμαν αντί Σούτεν, Φαν ντ Φεν αντί Ακέ

02.07.2024 20:27

68' Λίγο άουτ το φάουλ του Ντεπάι.

Κίτρινη Ρουμανία

67' Ο Μάριους Μάριν τιμωρείται με κίτρινη.

02.07.2024 20:25

Η ευκαιρία του Ντεπάι

02.07.2024 20:23

Άκυρο το γκολ

Πράγματι είναι εκτεθειμένος ο Χάκπο. Δεν μετράει το γκολ. Παραμένει το 1-0.

Υπάρχει VAR

Ελέγχεται για οφσάιντ η φάση...

02.07.2024 20:22

Γκοοοοοοοολ! 2-0 η Ολλανδία! Ξανά ο Χάκπο στο 63'!

62' Πάλι ο Χάκπο απειλεί, ο Νίτσα αποκρούει!

02.07.2024 20:18

Eυκαιρία Ολλανδία

58' Απειλεί ξανά η Ολλανδία! Ο Φαν Ντάικ παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι!

02.07.2024 20:13

54' Τεράστια ευκαιρία για την Ολλανδία! Ο Ντεπάι είχε την ευκαιρία να σκοράρει αλλά οι κόντρες του στέρησαν το γκολ. Θα μπορούσε να έχει κάνει καλύτερο τελείωμα πάντως.

02.07.2024 20:06

46' Μάλεν στη θέση του Μπερχβάιν

02.07.2024 20:05

Έναρξη του β' ημιχρόνου

Άρχισε το β' ημίχρονο

02.07.2024 19:49

Λήξη ημιχρόνου

Τελείωσε το α' ημίχρονο. Η Ολλανδία προηγείται με 1-0 χάρη στο γκολ του Χάκπο απ' το 20ό λεπτό.

02.07.2024 19:45

44' Απειλεί ο Σίμονς μέσα απ' την περιοχή. Αλλά έγινε υπό πίεση... Λίγο άουτ η μπάλα.

02.07.2024 19:44

Η ευκαιρία της Ολλανδίας για το 2-0

02.07.2024 19:39

38' Ο Ρακοβίταν αντί του Μόγκος, ο οποίος είχε μια σφοδρή σύγκρουση με τον Ντούμφρις.

02.07.2024 19:32

31' Απειλεί ξανά η Ολλανδία. Ο Ντούμφρις κάνει το γύρισμα αλλά ο Ντραγκούσιν απομακρύνει. Παραλίγο να σκοράρει με αυτογκόλ!

02.07.2024 19:29

Το 1-0 της Ολλανδίας

02.07.2024 19:27

26' Πολύ κοντά στο 2-0 η Ολλανδία με κεφαλιά του Ντε Φράι. Λίγο άουτ η μπάλα.

02.07.2024 19:23

Η απειλή της Ρουμανίας πριν απ' το γκολ των Ολλανδών

02.07.2024 19:19

Γκοοοοοοοοοολ! 1-0 η Ολλανδία! Ο Χάκπο ανοίγει το σκορ στο 20'! Ωραία ενέργεια, ωραία κίνηση, ωραίο σουτ στην κλειστή γωνία. Αιφνιδίασε τον Νίτσα...

02.07.2024 19:16

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά και το παιχνίδι είναι ισορροπημένο. Οι Ρουμάνοι πάντως έχουν τρομερή ένταση στο παιχνίδι τους.

02.07.2024 19:15

Ευκαιρία Ρουμανία

14' Απειλεί η Ρουμανία με σουτ του Μαν.

02.07.2024 19:08

Πρώτη τελική για την Ολλανδία

7' Μακρινό σουτ του Σίμονς, στα χέρια του Νίτσα η μπάλα.

02.07.2024 19:01

Έναρξη αγώνα

Άρχισε το ματς...

02.07.2024 18:57

Οι ενδεκάδες

Ολλανδία: Φερμπρούχεν, Ντούμφρις, Ντε Φράι, Φαν Ντάικ, Ακέ, Ρέιντερς, Σούτεν, Σίμονς, Μπέρχβαϊν, Χάκπο, Ντεπάι.

Ρουμανία: Νίτσα, Ράτσιου, Ντράγκουσιν, Μπούρκα, Μόγκος, Ρ. Μαρίν, Χάτζι, Μαν, Στάντσιου, Μ. Μαρίν, Ντράγκους

02.07.2024 18:55

Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά τον νικητή του ματς Αυστρία - Τουρκία που ακολουθεί στις 22.00

02.07.2024 18:54

Καλησπέρα σας!

Ρουμανία και Ολλανδία παίζουν για μια θέση στα προημιτελικά! Σέντρα στις 19.00 με τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ1.

02.07.2024 18:50

Η Ρουμανία αντιμετωπίζει την Ολλανδία στη φάση των 16 του Euro 2024 για μία θέση στα προημιτελικά. Εκεί ο νικητής θα αναμετρηθεί στις 6 Ιουλίου στο Βερολίνο με τον νικητή του ζευγαριού Αυστρία - Τουρκία.